Kimberly & Kai Shappley fot. Screen Facebook/Kimberly & Kai Shappley

Kimberly Shappley pozwoliła swojemu 4-letniemu synowi zmienić płeć

Chłopiec od dziecka manifestował, że jest dziewczynką. Matka mogła to zignorować lub zaakceptować zachowanie syna. Wybrała to drugie.
Marta Kosakowska / 24.09.2018 14:06
Kimberly & Kai Shappley fot. Screen Facebook/Kimberly & Kai Shappley

Co byś zrobiła, gdyby Twój syn od 18 miesiąca życia zachowywał się jak dziewczynka? Wybierał dziewczęce zabawki, chciał nosić sukienki, udawał, że ma długie włosy? A jeśli do tego doszłoby moczenie się w nocy, koszmary, nieznośnie wybryki? Prawdopodobnie początkowo zignorowałabyś to. A co jeśli zachowania chłopca by się nasilały? Jak być postąpiła? W takiej sytuacji znalazła się Kimberly Shappley, matka czterech synów. To, co zrobiła jest ewenementem.

Od dziecka mówił, że jest dziewczynką

Joseph Paul Shappley przyszedł na świat jako chłopiec. Jednak szybko zaczął manifestować, że wcale się nim nie czuje. Od dziecka przejawiał zachowania charakterystyczne dla dziewczynek. Jego mama, Kimberly Shappley, konsekwentnie bagatelizowała wybryki syna. Do czasu, aż chłopiec zaczął wyraźnie, kilka razy dziennie domagać się traktowania go inaczej.

Jestem dziewczynką. Jestem księżniczką - powtarzał.

Mimo tego, jego matka nadal ścinała mu włosy na krótko, zakładała chłopięce ubrania i zachęcała do zabawy samochodami. Kiedy chłopiec miał 3,5 roku stała się świadkiem sytuacji, która zmieniła jej myślenie. Pewnego wieczoru usłyszała, jak jej syn modli się. Chłopiec prosił Jezusa, by mógł do niego dołączyć. Kimberly Shappley, katoliczka i konserwatystka, zrozumiała, że chłopiec prosi Boga o śmierć. To zdarzenie nią wstrząsnęło.

W końcu przestała udawać, że sprawa nie jest problemem. Poszła do psychologa. W gabinecie padło pytanie, które dało Kimberly sporo do myślenia.

Gdybyście byli na opuszczonej wyspie, czy pozwoliłabyś mu nosić dziewczęce ubrania?

Kobieta odpowiedziała, że w takiej sytuacji prawdopodobnie nie miałaby z tym problemu. Po przemyśleniu sprawy, zadecydowała, że zaakceptuje wybór syna. Z okazji 4. urodzin kupiła mu pierwszą sukienkę. Od tego dnia rozpoczęła się przemiana chłopca w dziewczynkę.

Dziś Kai ma 7 lat. Jest konsekwentny w swoim wyborze, choć ewentualna operacja zmiany płci jeszcze przed nim. Na razie zmiany mają charakter zewnętrzy i psychologiczny. Kai, chętnie i za zgodą mamy, nosi sukienki, długie włosy zapłata w warkoczyki. Uwielbia bawić się lalkami i kucykami. Jako dziewczynka jest radosnym i pełnym energii dzieckiem. Jego historia pojawiła się w wielu amerykańskich mediach. Czy jego mama żałuje swojej decyzji?

Nigdy nie było momentu zwątpienia czy żalu po tym, jak Kai podjęła decyzję. Bardzo wiele się nauczyłam o tożsamości płciowej. Bardzo kocham moją córkę taką, jaka ona jest. Jest głośną, szczęśliwą i pogodną dziewczynką, która oczekuje, że każdy będzie miły i dobry. Jej wytrwały duch pozwolił jej, by przejść przemianę bardzo młodo. Ona wie, kim jest i nie ma z tym problemu
- wyznała Kimberly Shappley.

Źródło: harpersbazaar.com

Przeczytaj:
11-letnia córka Jolie i Pitta chce zmienić płeć i przejdzie kurację hormonalną? Rodzice się zgodzili
Jak zmienić płeć?