Papież Franciszek pozwolił kobietom karmić dzieci piersią w Kaplicy Sykstyńskiej

Aż trudno uwierzyć, że niektórych to może szokować.
Małgorzata Machnicka / 09.01.2017 10:59
Papież Franciszek fot. ONS.pl

13 dziewczynek i 15 chłopców papież Franciszek ochrzcił w Kaplicy Sykstyńskiej w Watykanie. Zgodnie z tradycją, głowa kościoła udziela tego sakramentu niemowlętom w niedzielę Chrztu Pańskiego. Niektóre z dzieci były niespokojne, płakały. Papież zachęcił kobiety, by nie krępowały się i po prostu je nakarmiły.

Msza jest przydługawa, ktoś płacze, bo jest głodny. Tak to już jest. Więc wy, matki, karmcie piersią swoje dzieci bez obaw.

Papież Franciszek już kilka lat temu wyraził poparcie dla karmienia piersią w miejscach publicznych. Teraz, dla podkreślenia jeszcze dosadniej swojego zdania, celowo zamienił w czasie nabożeństwa frazę "dawajcie im mleko", którą pierwotnie zamieszczono w tekście homilii, na sformułowanie "karmcie piersią".

Podczas wczorajszej mszy wyznał, że lubi myśleć, iż pierwszym kazaniem Jezusa był jego płacz w żłóbku.

Wszystko co powinnaś wiedzieć o karmieniu piersią

Niemowlęta chrzczone przez papieża to najczęściej dzieci pracowników instytucji watykańskich, które nie ukończyły jeszcze trzech miesięcy. Dotychczas Franciszek ochrzcił podczas podobnych uroczystości 119 dzieci.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/09.01.2017 12:31
pozwolił? aha to jeszcze plebs nie wie ze nie ma nic ponad Tobą! To jest iluzja tego świata > oglądaj Romana Nachta i słuchaj na youtube! otwiera oczy na prawde