"Jest pan oszustem medialnym". Jurek Owsiak wypowiada wojnę Jackowi Kurskiemu

Czara goryczy się przelała.
Jurek Owsiak fot. ONS.pl

WOŚP po raz kolejny pobiła swój własny rekord. W tym roku Jurek Owsiak wraz z wolontariuszami zebrał ponad 105 milionów złotych! Dzięki temu można było kupić 3944 urządzeń medycznych, które trafią do 145 placówek w całym kraju.

Na facebookowym profilu Jurka Owsiaka, możemy przeczytać:

Przez 2 dni kupiliśmy 3944 urządzenia, które za chwilę trafią do 145 placówek, głównie Zakładów Opiekuńczo Leczniczych. To te, które przez czas PRL-u, a później wolnej Polski najbardziej dostały w dupę i wiele z nich wygląda jak pomniki czasów władzy ludowej.

TVP nie poinformowało o finale WOŚP

Jurek Owsiak poinformował o tym na konferencji prasowej, na której pomimo zaproszenia, nie zjawił się żaden dziennikarz z TVP. W liście otwartym do prezesa Telewizji Publicznej Jacka Kurskiego, szef WOŚP napisał:

To właśnie ta mała kropla goryczy, która dzisiaj, drogi Panie, się przelała. Dokonuje Pan zaniedbania, zaniechania, a mówiąc, że telewizja jest pluralistyczna po prostu Pan kłamie.

Jurek Owsiak nie oszczędził gorzkich słów. "Jest pan oszustem medialnym i sprzeniewierzył Pan moje pieniądze na podatek dla telewizji" - napisał. Zapowiedział też, że jeśli prezes TVP będzie chciał oskarżyć go o zniesławienie, chętnie spotka się z nim w każdym sądzie.

TVP wymazało serduszko WOŚP z kurtki wolontariusza

Z mojej części płaconego podatku na telewizję być może należy mi się jedna tysięczna sekundy informacji w programach TVP. Ale jeśli będzie już 60 Polaków, 600, 6000 czy 60 000 to mamy prawo upomnieć się o to - dzisiaj, na razie w tej sprawie to ja apeluję do Pana.

Na koniec poprosił, aby "Wiadomości TVP" poinformowały wreszcie Polaków, na co Fundacja WOŚP wydała społeczne pieniądze. Zapowiedział też, że zwróci się w tej sprawie do KRRiT. A jeśli to nie poskutkuje, będzie szukał "prawa i sprawiedliwości" w instytucjach międzynarodowych.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)