Johanna Quaas – najstarsza gimnastyczka świata fot. Johanna Quaas, kolaż Polki.pl

Johanna Quaas – najstarsza gimnastyczka świata

Zazdrościmy gibkości, wigoru i… figury!
Marta Słupska / 22.06.2017 12:07
Johanna Quaas – najstarsza gimnastyczka świata fot. Johanna Quaas, kolaż Polki.pl

Przeglądamy strony internetowe codziennie i wydawać by się mogło, że już nic nie robi na nas wrażenia, a tu proszę – na widok starszej pani, która  bez większego wysiłku ćwiczy na drążku, robi szpagat i salta, otworzyliśmy szeroko oczy ze zdziwienia!

Uwaga, to może ci się przytrafić, jeśli spędzasz czas na słońcu!

Najstarsza gimnastyczka świata

Ma nieco ponad 1,50 m wzrostu, 91 lat i zwinność, której może jej pozazdrościć niejedna nastolatka. O Johannie Quaas zrobiło się głośno, gdy kilka lat temu wzięła udział w zawodach gimnastycznych. Musiała wtedy wystartować w grupie wiekowej 70-75 lat, ponieważ… organizatorzy nie przewidzieli wyższych. Kobieta miała wówczas prawie 90 lat i okrzyknięto ją najstarszą gimnastyczką świata.

Johanna tak naprawdę ma na nazwisko Geiβler. Urodziła się w Hohenmölsen w Niemczech w 1925 roku. Gimnastyką zaczęła interesować się w dzieciństwie i aż do tej pory jest to jej ogromna pasja. Mimo upływu lat kobieta wciąż regularnie ćwiczy i bierze udział w zawodach. Jak sama przyznaje, nie wyobraża sobie życia bez sportu.

Musimy przyznać: nawet my, młodzi, możemy pozazdrościć sędziwej Johannie figury i wigoru! Widać, że regularna aktywność fizyczna sprawiła, że kobieta jest nie tylko sprawna i zdrowa, ale też cieszy się doskonałym samopoczuciem. Jeśli nie wierzycie w umiejętności Johanny, zobaczcie na poniższym filmie, jak potrafi „wywijać” na drążku!