POLECAMY

Jak podać lek niemowlęciu? Ta mama znalazła na to świetny sposób!

Jest prosty i bardzo wygodny, a co najważniejsze sprawia, że maluch jest w stanie połknąć całą dawkę bez płaczu.
Marta Słupska / 11 miesięcy temu
Jak podać lek niemowlęciu? Ta mama znalazła na to świetny sposób! fot. Fotolia

O tym, jak trudno podać niemowlęciu lek, przekonali się chyba wszyscy rodzice małych dzieci. Pewna mama znalazła jednak sposób, by zrobić to szybko i – co ważne – nie spowodować płaczu u malucha. Zobaczcie!

Strzykawka i smoczek

Helena Lee zamieściła niedawno na Facebooku trik, który podbił serca rodziców na całym świecie. Nie dość, że jest bardzo prosty i nie szkodzi maluchowi, to jeszcze sprawia, że dziecko wypija całą dawkę leku i nawet nie płacze. Aż trudno uwierzyć, że wielu z nas nie wpadło na to wcześniej.

Helena jest pielęgniarką, a od niedawna mamą Alfiego. Gdy chłopczyk zachorował, trudno było jej podać mu leki i dopilnować, by połknął je w całości. Wymyśliła więc sposób: przelała lek do strzykawki, przystawiła ją do smoczka od butelki i naciskała tłok, gdy Alfie ssał. W ten sposób powolutku udało jej się sprawić, że maluch pochłonął całą dawkę i nawet tego nie zauważył.

Swój trik Helena pokazała na Facebooku i, jak sama przyznała, nie spodziewała się, że spodoba się tak wielu osobom. Do tej pory jej post udostępniło już ponad 130,000 osób! Kobieta dostaje także wiadomości prywatne z podziękowaniami od innych rodziców.

A co wy sądzicie o tym sposobie?

Będzie 500 plus na pierwsze dziecko? Znamy decyzję premier Szydło

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/11 miesięcy temu
No geniusz niebywały! Mam 40 lat, moja siostra 30. W dzieciństwie mama zawsze podawała nam lekarstwa wlewając je łyżeczką do smoczka z butelki!