Instagramerka pokazuje, jak wygląda macierzyństwo poza mediami społecznościowymi fot. Screen Instagram @jacjossa

Ta Instagramerka zrywa z wizerunkiem idealnej #instamamy. Pokazuje, jak naprawdę wygląda macierzyństwo

Każda mama wie, że perfekcyjny makijaż i doskonale dobranie stylizacje nie zawsze idą w parze z macierzyństwem, patrząc jednak na Instagramy gwiazd i influencerek, można odnieść zupełnie inne wrażenie.
Urszula Wilczkowska / 30.07.2020 09:20
Instagramerka pokazuje, jak wygląda macierzyństwo poza mediami społecznościowymi fot. Screen Instagram @jacjossa

Instagram to świetne miejsce, jeśli chodzi o szukanie inspiracji czy bycie na bieżąco z życiem swoich znajomych. Jest też straszne, jak bardzo źle potrafi działać na naszą samoocenę. Ten wpływ widać szczególnie u młodych mam, które obserwują „idealne” influencerki. Ich macierzyństwo w stylu glamour może niejedną zwykłą mamę zbić z pantałyku. Idealne fryzury, dopracowane makijaże, wypoczęte twarze i świetne figury - jak porównywać się do takich Insta-mam, gdy samemu rano czasem nie zdąży się nawet zjeść śniadania? Odpowiedź jest prosta - nie porównywać się.

Wszystko to z bardzo prostego powodu - Instagram w przypadku takich osób jest portalem, który ma kreować określony wizerunek. Ten temat poruszyła ostatnio Jacqueline Jossa, aktorka, Instagramerka oraz mama dwójki dzieci.

Macierzyństwo w stylu glamour

Jacqueline na co dzień wstawia zdjęcia dokładnie takie, jakie zostały wcześniej opisane. Mają idealne światło, autorka pozuje zawsze w świetne dobranych stylizacjach, ma piękny makijaż, a przy tym wygląda naprawdę promiennie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jacqueline Osborne (@jacjossa)

Sama zaobserwowała jednak, jak bardzo zakłamana jest rzeczywistość na Instagramie, dlatego co jakiś czas publikuje posty, w których próbuje ją naprostować. Chociaż w jej feedzie nadal dominują perfekcyjne ujęcia, coraz częściej daje swoim fanom poznać też swoje życie po drugiej stronie obiektywu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Does anyone EVER just take a photo straight from the upload on insta??? I don’t think so. Thought I would give it ago 😂🙌🏼 little reminder for anyone struggling with life, with home schooling or motivation. Do not even worry about it. We are only human. It’s lovely to post pics where you feel fab and glam and You are doing something fun and amazing. Not always real though is it? We know this now because people are being more honest and open which is great! This morning I am tired and hungry so I’m probs gonna eat like a pig 😂 deal with it!! Feel like this pandemic has been an eye opener for me, what about you guys? Also baby shark is on repeat so that’s great 😩💞

Post udostępniony przez Jacqueline Osborne (@jacjossa)

O ile zdjęcie to po prostu nadal ładna fotka bez makijażu, tak z opisem mogłaby się utożsamić każda z mam.

Czy ktokolwiek KIEDYKOLWIEK robi sobie po prostu zdjęcie i od razu wrzuca je na Insta? Nie sądzę. Pomyślałam, że spróbuję!
Mate przypomnienie dla każdego, kto zmaga się obecnie z życiem, nauką w domu lub znalezieniem motywacji - nie ma czym się przejmować. Jesteśmy tylko ludźmi.
Fajnie jest wrzucać zdjęcia, na których wyglądamy fantastycznie lub robimy coś wyjątkowo ciekawego - ale to nie zawsze prawda, czyż nie? Teraz to wiemy, bo ludzie są coraz bardziej szczerzy i otwarci - i uważam, że to super!
Dzisiaj od raza jestem zmęczona i głodna, więc pewnie najem się jak prosiak - i co mi zrobicie?
- pisze na swoich Instagramie Jacqueline.

Jacqueline Jossa często wrzuca na swój Instagram zdjęcia niezdrowego jedzenia, urocze selfie z córkami czy całkowicie poważne i bardzo kobiece zdjęcia z zabawnym podpisem. Czy znalazła idealną równowagę między macierzyństwem w stylu glamour a zwykłym, prostym życiem?

To też może cię zainteresować:
Gdy miała 51 lat wyszła za 17-latka. Dziś, po 19 latach nadal są małżeństwem
Mają ponad 80 lat, prowadzą pralnię i... są modową sensacją na Instagramie
Ta kobieta urodziła się z wyjątkowym genem. Dzięki niemu od porodu bardziej bolesna jest dla niej... depilacja