dziecko fot. Adobe Stock

Imiona dla dzieci 2018 – jakie będą modne?

Moda na dziecięce imiona zmienia się z roku na rok. W 2018 roku wybierzemy nowoczesność czy tradycję?
Marta Słupska / 23.03.2018 12:22
dziecko fot. Adobe Stock

Pamiętacie, jak do niedawna wśród imion dla dzieci królowały „Jessica” czy „Brajan”? Wiele wskazuje na to, że te czasy odchodzą w zapomnienie – dziś coraz większą popularność zdobywają bowiem imiona klasyczne i ponadczasowe.

Łukasz zamiast Antoniego?

Dziennikarze parentingowego serwisu babycentre.co.uk zauważyli, że coraz więcej rodziców nadaje swoim dzieciom imiona sentymentalnie nawiązujące do okresów ich własnej młodości. W wielkiej Brytanii od niedawna wśród maluchów coraz więcej jest więc Rayanów, Courtney, Danielów, Helen czy Marii. Czy ten trend dotrze do Polski?

To bardzo prawdopodobne, a jeśli tak, to możemy się spodziewać wysypu dzieci o imionach takich jak Michał, Paulina, Łukasz, Mateusz, Anna czy Katarzyna. Ten trend nieco różni się od tego, który panował rok temu – wtedy rodzice bardzo chętnie wybierali imiona tradycyjne, kojarzące się z czasami dziadków i pradziadków.

Baza imion dla dzieci

A jakie imiona były najpopularniejsze w minionym roku? Według danych Ministerstwa Cyfryzacji w 2017 roku wśród dziewczynek królowało imię Julia, a chłopców – Antonii. Rodzice często też wybierali imiona: Zuzanna i Zofia oraz Jakub i Jan.

A jakie imiona są według was najpiękniejsze?

Polecamy:
Alan, Marcelina, Kornelia? Jakie imiona wybierali Polacy dla swoich dzieci w 2017 roku? Mamy listę!
Dżesika i Brajan? Wbrew internetowym żartom Polacy nie nazywają tak dzieci. Które imiona były najpopularniejsze w 2016 roku?