POLECAMY

Nie tylko bicie – w tej szkole już wcześniej działo się źle. Doszło nawet do ostrzelania

Czy sprawcy zostaną ukarani?
Marta Słupska / rok temu
Nie tylko bicie – w tej szkole już wcześniej działo się źle. Doszło nawet do ostrzelania fot. Fotolia

O tym, że w Gimnazjum nr 3 w Gdańsku nie dzieje się dobrze, dowiedzieliśmy się kilka dni temu, gdy w internecie opublikowano filmik, na którym kilka nastolatek bije siedzącą na chodniku koleżankę. Teraz na jaw wyszły inne niepokojące wydarzenia, które miały miejsce w tej szkole.

Zobacz film, na którym pokazano pobicie gimnazjalistki

Ostrzelanie szkoły

Reporter Radia Gdańsk ustalił, że budynek gimnazjum na gdańskim Chełmie został niedawno ostrzelany. Nie wiadomo, kto był sprawcą – policja podejrzewa 18-letniego chłopaka, który został już w tej sprawie zatrzymany i przebywa pod policyjnym dozorem. To prawdopodobnie on, używając broni pneumatycznej na metalowe kulki, ostrzelał budynek szkoły, a później także 15-latkę przebywającą  przy zbiorniku retencyjnym na osiedlu Pięć Wzgórz. Dziewczyna doznała ran na nogach.

Dalej ciągnie się także sprawa pobicia nastolatki przez szkolne koleżanki. Okazało się, że do podobnego napadu doszło już wcześniej, a filmik, który go obrazuje, krąży w internecie. Widać na nim znęcające się nad młodą dziewczyną gimnazjalistki: krzyczą do niej „na kolana!”, biją po twarzy, grożą, że video znajdzie się na Facebooku.

Dwie agresorki zostały zatrzymane w policyjnej izbie dziecka, ale uczestników zdarzenia było więcej. Niektóre z tych osób pomimo młodego wieku miały już konflikt z prawem. Sprawa trafi do sądu rodzinnego. Czekamy na ustalenie przez sąd terminu przesłuchania
– powiedziała podkomisarz Aleksandra Siewert z gdańskiej policji.

Sąd wychowawczy zdecydował, że zanim rozpocznie się rozprawa napastniczki trafią do ośrodka wychowawczego. Jedna z nich była już notowana – miała zasądzony dozór policyjny za demoralizację.

Na początku tego tygodnia w Gimnazjum nr 3 zaplanowano kontrolę kuratorium. Abstrahując od tego, co wykaże, mamy nadzieję, że sprawców opisanych wcześniej wydarzeń spotka zasłużona kara.

Zobacz inne newsy na Polki.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
dla sprostowania: do gimnazjum nr 3 uczęszczała tylko poszkodowana, jej napastniczki są uczennicami innego gimnazjum znajdującego się na Oruni