Chomik fot. Fotolia

Gimnazjaliści znęcały się nad chomikiem

Na szczęście chomik przeżył.
Małgorzata Machnicka / 19.06.2017 12:09
Chomik fot. Fotolia

Okrucieństwo wśród gimnazjalistów zdaje się rosnąć z dnia na dzień. Kilka dni temu pisałyśmy o tym, jak dwie nastolatki ze Środy Śląskiej znęcają się nad jeżem. Teraz podobna sytuacja miała miejsce w Libiążu.

Na filmie widać jak dwóch nastolatków wdmuchuje duże ilości dymu do akwarium chomika i nakrywa je deską. Przestraszone zwierzę nie miało się jak wydostać. Na szczęście chomik przeżył te "zabawy".

W sprawie interweniowała już policja. Dane jednego z uczestników zdarzenia udało się ustalić. Jest to uczeń gimnazjum Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Libiążu. Policja aktualnie poszukuje drugiego nastolatka. Kancelaria Adwokacka, która na stałe wspiera działania Fundacji Centaurus skierowała zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Co by było, gdyby wszyscy ludzie na świecie przestali jeść mięso?

W chwili odebrania zwierze nie miało dostępu ani do wody ani pożywienia. Chomik aktualnie przebywa opieką Fundacji, następnie zostanie przewieziony do kliniki weterynaryjnej we Wrocławiu.

To kolejna sytuacja, gdzie cierpienie zadają młodzi ludzie. Kolejna, która ujrzała światło dzienne tylko dlatego, że młodzież chciała się pochwalić swoim "wyczynem" i upubliczniła film w internecie.


Fundacja Centaurus mając na uwadze ostatnie wydarzenia, a także skalę problemu zachęca do popisania petycji o zaostrzenie kar za znęcanie się nad zwierzętami, a także o wprowadzenie do programu nauczania obowiązkowych zajęć mających na celu zwiększenie świadomości odnośnie dobrostanu oraz potrzeb zwierząt.

Gimnazjalistki znęcały się nad... jeżem

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)