POLECAMY

Kobieta urodziła siłami natury dziecko ważące 6,3 kg! Jak jej się to udało?

Mamy też zdjęcie noworodka. Wygląda imponująco.
Marta Słupska / 8 miesięcy temu
Kobieta urodziła siłami natury dziecko ważące 6,3 kg! Jak jej się to udało? fot. Adobe Stock

Noworodki ważą przeciętnie od 3250 do 3400 g. Jednak nie ten – gigant, który przyszedł na świat w Rosji, wygląda jak półroczne dziecko!

Podwójna waga noworodka

Media na całym świecie piszą o porodzie pewnej anonimowej mieszkanki Dagestanu. 42-letnia kobieta wydała bowiem na świat dziecko, które waży dwa razy więcej niż typowy noworodek. Najbardziej zaskakujące jest jednak to, że poród odbył się w domu, siłami natury, bez znieczulenia i asysty położnej.   

Zobaczcie, jak ogromny jest ten maluch!

fot. Daily Mail

Obecnie matka przebywa wraz z dzieckiem w szpitalu. Oboje czują się dobrze. Noworodek budzi prawdziwą sensację – waży 6,3 kg. Taka waga z pewnością jest zadziwiająca, jednak dziecku daleko do pobicia rekordu Guinessa. Ten należy bowiem do noworodka wydanego na świat przez pewną Włoszkę w 1995 roku. Trudno sobie to wyobrazić, ale maluch ważył w dniu porodu aż… 10,2 kg!

Chociaż noworodek z Rosji wydaje się być zdrowy, lekarze spekulują, że ze względu na tak dużą masę urodzeniową może mieć problemy zdrowotne w przyszłości. Miejmy nadzieję, że tak się nie stanie i póki co życzymy mu i jego mamie wszystkiego, co najlepsze! 

Zobacz też:
Na Ukrainie trwa epidemia gruźlicy. Czy nam też grozi?
Kobieta rodziła i jednocześnie... zdawała egzaminy 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)