POLECAMY

Chciała pofarbować włosy w domu. Przez to jest teraz prawie łysa, a jej włosy nigdy już nie odrosną

Samodzielne rozjaśnianie włosów skończyło się dla Kristy dramatycznie.
Marta Słupska / rok temu
Chciała pofarbować włosy w domu. Przez to jest teraz prawie łysa, a jej włosy nigdy już nie odrosną fot. screen Facebook, kolaż Polki.pl

29-letnia Kirsty Weston z Wielkiej Brytanii nie przypuszczała, że jej kolejna koloryzacja zakończy się tak tragicznie.

"Myślałam, że zemdleję"

Tego dnia Kirsty zaplanowała sobie przefarbowanie włosów na tak zwany styl „unicorn hair”. Polega on na takim zabarwieniu włosów, by były one bardzo kolorowe i przypominały grzywę jednorożca. Zakupiła w tym celu, poza farbą, także rozjaśniacz, by rozjaśnić swoje dość ciemne włosy. Nałożyła go na głowę, nie wykonując wcześniej próby uczuleniowej.

Początkowo nic nie zwiastowało problemów. Dopiero po 15 minutach skóra  Kirsty zaczęła ją palić do tego stopnia, że zrobiło jej się słabo.

Po 15 minutach włosy zaczęły mi się dosłownie palić. Ból był tak ogromny, że zaczęło mi się kręcić w głowie i czułam, jakbym miała zemdleć
– wspomina kobieta.

Kirsty szybko umyła głowę, ale wciąż odczuwała ból. Następnego dnia zauważyła tez opuchliznę na twarzy i nie mogła otworzyć lewego oka. Udała się więc do lekarza, gdzie podano jej leki na reakcję uczuleniową. Długo po tym odczuwała jednak jeszcze ból skóry głowy i dyskomfort. Gdy znów udała się do lekarza, ten zdiagnozował u niej rozległe oparzenia.

Chirurg plastyczny uniósł moje włosy, a wraz z nimi uniosła się cała skóra na mojej głowie. Byłam emocjonalnym wrakiem. Powiedziano mi, że muszę mieć przeprowadzoną operację następnego dnia
– mówi Kristy.

W rezultacie kobiecie przeszczepiono na głowę skórę z prawego uda. Po operacji nie mogła naciskać na skórę głowy, spała więc w bandażach w pozycji siedzącej. W szpitalu spędziła kilka tygodni, przeszła też w sumie kilka operacji. Lekarze poinformowali ją, że straciła ponad połowę włosów na głowie, które już niestety nigdy nie odrosną.

Zaproponowano jej dwa rodzaje leczenia, ale obydwa wiążą się z kolejnymi zabiegami i nie wiadomo, czy będą w stanie jej pomóc.

Jeszcze nie wiem, na co się zdecyduję. Na razie skupiam się na tym, by wyleczyć skórę
– mówi Kristy.

Kobieta zdaje sobie sprawę, że już nigdy nie zapuści długich włosów. Jej przypadek opisały już brytyjskie media, na których łamach Kristy przestrzega innych przed farbowaniem włosów w domu:

Oddajcie się w ręce profesjonalistów, którzy wiedzą, co robić. Ja chciałam zaoszczędzić trochę pieniędzy, ale teraz wiem, że rozjaśnianie włosów to niebezpieczna sprawa
– mówi Kristy.

Tą sprawą żyją media na całym świecie. Polak porwał brytyjską modelkę i chciał ją sprzedać przez internet!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)