Entrupy – aplikacja rozpoznająca podróbki fot. Fotolia

Entrupy – aplikacja rozpoznająca podróbki

Entrupy zyskuje coraz większą popularność.
Marta Słupska / 19.09.2017 13:03
Entrupy – aplikacja rozpoznająca podróbki fot. Fotolia

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników znanych marek – teraz rozpoznanie oryginalnych wyrobów ulubionych projektantów będzie łatwiejsze.

Oryginał czy podróbka?

Podróbki oryginalnych towarów kupujemy z dwóch powodów: albo chcemy zaoszczędzić, albo padamy ofiarą nieuczciwych sprzedawców. Niektórzy z nas nie zwracają uwagi na markę, innych nie stać na drogi produkt i zadowala się jego repliką – zazwyczaj o dużo gorszej jakości i znacznie gorszych właściwościach.

Zdarzają się jednak podróbki wybitne – takie, których trudno odróżnić od oryginału. Często nie tylko wyglądają identycznie, ale nawet tyle samo kosztują. Wówczas rozpoznanie, że mamy do czynienia z falsyfikatem, jest naprawdę bardzo trudne. Właśnie w takim przypadku przyda się aplikacja z urządzeniem zwanym Entrupy.

Entrupy to urządzenie z aplikacją, które można obecnie nabyć za pomocą strony internetowej entrupy.com. Powstało jako startup w Nowym Yorku i pomaga – za pomocą specjalnej kamerki – ocenić, czy mamy do czynienia z oryginałem, czy podróbką. Wspomniana już kamerka potrafi powiększyć obiekt aż o 260 razy i wychwycić drobne szczegóły, których nie jesteśmy w stanie dostrzec gołym okiem: różnice w materiale, wykonaniu, druku czy kolorze.

Łącznie Entrupy analizuje wyroby 11 znanych marek z Chanel, Gucci czy Louis Vuitton na czele. Urządzenie można kupić lub wypożyczyć za około 100 dolarów miesięcznie. Mamy nadzieję, że lista produktów, które analizuje, z czasem się wydłuży i będzie straszakiem dla nieuczciwych sprzedawców podróbek!

Tomasz Jacyków z podróbkami Louis Vuitton