Dzień Różowej Wstążki fot. ONS/kolaż polki.pl

Dzień Różowej Wstążki AVON - akcja wspierająca walkę przeciwko rakowi piersi

Już po raz 20. odbędzie się finał kampanii AVON kontra Rak Piersi. Będziecie?
Karolina Kalinowska / 10.06.2017 09:23
Dzień Różowej Wstążki fot. ONS/kolaż polki.pl

10 czerwca to bardzo ważny dzień dla wszystkich kobiet. Już dzisiaj na warszawskich Bulwarach Wiślanych po raz 20. odbędzie się finał kampanii AVON kontra Rak Piersi. Jej celem jest uświadamianie Polek, że rak to nie wyrok, a jego wczesne wykrycie pozwala na pełne wyleczenie.

Rodzinny piknik rozpocznie się o godzinie 14.00 i potrwa do godziny 18.00. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnym profilu AVON Polska na Facebooku.

Czy grozi ci rak piersi?

Bądźcie z nami! Czeka na was wiele atrakcji

Dzień Różowej Wstążki to pełen atrakcji piknik rodzinny łączący edukację z relaksem. Wydarzenie jest jednocześnie zakończeniem akcji z Endomondo "AVON Walk & Ride. Każdy kilometr ma znaczenie". Cel rywalizacji to zebranie 2 milionów kilometrów, za które AVON dofinansuje 6 000 badań USG piersi podczas październikowej akcji "Gabinety z Różową Wstążką".

W tym roku podczas pikniku uczestnicy będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarskich, zdobyć wiedzę na temat profilaktyki raka piersi, a także porozmawiać z trenerami personalnymi i dietetykami na temat zdrowego stylu życia. 

Wydarzenie poprowadzą: Dorota Wellman, Marcin Prokop i Filip Chajzer, a wśród gości pojawią się ambasadorki AVON: Małgorzata Kożuchowska, Patricia Kazadi oraz królowa internetu Red Lipstick Monster. W specjalnie przygotowanej Strefie Gwiazd będzie można zdobyć autografy i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z gwiazdami.

Uczestniczki pikniku będą mogły poznać system domowej profilaktyki raka piersi i nauczyć się samobadania za pomocą innowacyjnego urządzenia medycznego. W Strefie Profilaktyki i Wsparcia będzie można dowiedzieć się, na czym polega dziedziczenie nowotworów i uzyskać informacje dotyczące programu badań przesiewowych w kierunku raka piersi i prostaty.

W Strefie Piękna profesjonalni wizażyści AVON będą wykonywać bezpłatne makijaże i udzielać porad dotyczących doboru kosmetyków, a manikiurzystki zadbają o nieskazitelny wygląd paznokci uczestniczek pikniku. Brafitterki opowiedzą, jak ważny jest odpowiednio dopasowany biustonosz i pomogą wybrać idealny model. W Strefie Relaksu będzie można odpocząć na leżakach, ale prawdziwe odprężenie zapewnią masażyści.

Jakie objawy są typowe dla raka piersi?

Najmłodsi uczestnicy będą mogli skorzystać ze Strefy Malucha z różowym piaskiem, basenem z piłeczkami, bańkami mydlanymi i zjeżdżalnią. Dodatkową atrakcją dla pełnych energii maluchów będą warsztaty taneczne.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie ogłoszenie liczby zebranych kilometrów w rywalizacji "AVON Walk & Ride. Każdy kilometr ma znaczenie" i tym samym liczby badań USG piersi, które AVON dofinansuje w październiku w ramach akcji "Gabinety z Różową Wstążką".

Widzimy się już dzisiaj! Bądźmy razem i pokażmy, że z wielką różową mocą wspieramy profilaktykę raka piersi!

Rak piersi - vademecum