Andrzej Duda przeprasza za mocne słowa fot. ONS.pl

Duda przeprasza za ostre słowa podczas kampanii. „Jeśli ktoś poczuł się urażony, proszę o wybaczenie”

Prezydent postanowił wytłumaczyć swoje zachowanie w czasie kampanii i przeprosić za ostre komentarze, które padły z jego ust w kierunku niektórych grup społecznych. Polacy nie chcą mu jednak uwierzyć.
/ 14.07.2020 10:30
Andrzej Duda przeprasza za mocne słowa fot. ONS.pl

Tegoroczna kampania prezydencka wywołała mnóstwo emocji i kontrowersji. Kandydaci zaciekle walczyli o rządy w kraju, często wygłaszając słowa wywołujące w Polakach sprzeciw. Na gniew Polaków naraził się szczególnie prezydent Andrzej Duda, który podczas spotkania z wyborcami uznał, że osoby LGBT+ to nie ludzie, a krzywdząca ideologia, przed którą trzeba chronić dzieci. Teraz, po wygranej w wyborach, prezydent postanowił przeprosić za swoje słowa i wygłosił przemówienie podczas wizyty w Odrzywole. 

Prezydent przeprasza za swoje słowa z czasu kampanii

Trudno się nie zgodzić z tymi, którzy martwią się, że jesteśmy podzieleni po połowie, ale przede wszystkim chcę podkreślić w tym kontekście jedno. Tak, to była bardzo ostra kampania, pewnie momentami za ostra – przyznał Duda

Duda przyznał również ze sceny, że jego opinie mogły urazić niektóre osoby i w związku z tym prosi o wybaczenie i zaufanie w nowej, nadchodzącej kadencji. 

Tak jak powiedziałem wczoraj, jeżeli ktoś się poczuł urażony tym, co powiedziałem lub tym jak się zachowałem czy to w czasie kampanii, czy w ciągu ostatnich pięciu lat, proszę, żeby wybaczył mi i dał też szansę na to, żeby poprawić się przez następne pięć lat – powiedział w poniedziałek prezydent

Niestety, Polacy nie do końca wierzą w szczerość przeprosin Andrzeja Dudy i w mediach społecznościowych ostro krytykują jego wypowiedź. Zdaniem wielu osób jest to jedynie zabieg PR-owy, który ma uspokoić nerwowe nastroje w kraju. 

- To nie są żadne przeprosiny. Poza tym nigdy nie uwierzę w szczerość i dobre chęci tej osoby.
- Nie uwierzę i nie wybaczę. W końcu się na panu poznałam
- D**a się pali, więc PR-owcy zarządzili przeprosiny. Co za teatr – czytamy w komentarzach na Twitterze i Facebooku

Wyniki wyborów prezydenckich 2020

PKW poinformowała, że zliczono już głosy ze 100% obwodów. Andrzej Duda uzyskał 51,03% głosów a Rafał Trzaskowski - 48,97% Frekwencja wyniosła 68,18%. To rekordowy wynik w ostatnich latach. 

Zobacz więcej wiadomości z Polski i ze świata: 
Koronawirus wymknął się spod kontroli? Profesor Simon potwierdza, że musimy być gotowi na najgorsze
Minister Edukacji Narodowej potwierdza domysły rodziców. "Zdalna nauka w szkole nie zniknie"
Andrzej Duda nie popiera obowiązkowych szczepień? "Ja osobiście nigdy się nie zaszczepiłem na grypę"
Nie wszyscy rodzice mogą składać wnioski o 300+. Zobacz, kto może ubiegać się o pieniądze