POLECAMY

Kolczyki, tatuaże, kolorowe włosy... Nietypowe matki pokazują, że to nie wygląd definiuje rodzica

Fotograficzny projekt „Devoted” to dowód na to, że nie każda kobieta po urodzeniu dziecka musi rezygnować ze swojego – nawet najbardziej oryginalnego – stylu.
Kolczyki, tatuaże, kolorowe włosy... Nietypowe matki pokazują, że to nie wygląd definiuje rodzica fot. celiasanchezphotography.com/devoted/

Każda ma swój portret. Każda pozuje z dzieckiem. Każda jest uśmiechnięta, wtulona w swoją pociechę. Każda jest matką, ale matką nieoczywistą – ze strażacko czerwonymi włosami, kolczykami na twarzy czy tatuażami pokrywającymi ciało. A mimo to każda kocha swoje dzieci.

Kolorowe i odważne

Celia Sanchez ma 32 lata i pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Matką została w wieku 23 lat. Przez długi czas słyszała, że nie wygląda jak typowa mama i odstawała od reszty rodziców, których spotykała chociażby w szkole swojego dziecka.

Inne matki były ode mnie sporo starsze. Czułam się od nich odseparowana. Często słyszałam „Och, jesteś zbyt młoda na matkę”, „Nie wyglądasz na matkę”, a wtedy zawsze myślałam, że to głupie tak komuś powiedzieć
– wspomina Sanchez.

Po latach zdecydowała się stworzyć projekt, który pokaże, że to nie wygląd definiuje rodzica. Zebrała grupę przyjaciół i obcych kobiet, które nie wpasowują się w typowy obraz kobiety z dzieckiem, i stworzyła serię zdjęć zatytułowanych „Devoted”.

Pomyślałam, że byłoby świetnie pokazać kobiety, które nie poświęcają swojego osobistego stylu tylko dlatego, że mają dzieci. Chciałam spróbować pokazać światu inny obraz słowa „matka”
– przyznała Sanchez.

Portrety, które powstały w ramach serii  „Devoted”, pokazują matki, które mają kolorowe włosy, tatuaże, kolczyki i nietypowe ubrania, ale są to jednocześnie matki oddane i kochające swoje dzieci. Zdjęcia do projektu powstawały przez trzy lata.

Nie musisz wyglądać w określony sposób, by być matką
– głosi Sanchez.

Wnioski są oczywiste: to, że kobieta zostaje matką, nie oznacza, że musi się wyzbyć swojego stylu i tego, co ją charakteryzuje. Matka z kolczykami czy tatuażami nie jest gorsza od innych. Ba! Może być nawet lepsza, bo nie ukrywa się i ma odwagę być sobą – a to ważna nauka dla każdego dziecka. 

celiasanchezphotography.com/devoted/

celiasanchezphotography.com/devoted/

celiasanchezphotography.com/devoted/

celiasanchezphotography.com/devoted/

Od czego zależy to, czy możemy zajść w ciążę?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
brawo, piękne!