dezodorant fot. Adobe Stock

Co to jest dezodorant challenge? [ZDJĘCIA] skutków zabawy w dezodorant challenge

Dziewczynka wzięła udział w coraz popularniejszej wśród dzieci i młodzieży zabawie z dezodorantem. Doznała poparzeń drugiego stopnia. Jej matka apeluje do innych rodziców o pokazanie dzieciom tych zdjęć.
Marta Kosakowska / 22.05.2018 15:36
dezodorant fot. Adobe Stock

Dezodorant challenge to nowa moda, która dzięki internetowi, w rekordowym tempie zyskuje popularność. Dzieci i młodzież publikują w sieci nagrania z wyzwania, które ma być dla nich formą rozrywki i zyskania popularności wśród rówieśników. Skutki internetowego wyzwania z dezodorantem mogą być niebezpieczne dla zdrowia.

Pochodząca z Wielkiej Brytanii, Jamie Prescott jest matką 10-latki, która podjęła się dezodorant challenge. Dziewczynka doznała groźnego poparzenia skóry, które lekarze określili jako poparzenie drugiego stopnia. Po upłynięciu trzech tygodni od zdarzenia, nie wiadomo, czy skóra zregeneruje się samodzielnie, czy będzie potrzebny przeszczep skóry. Matka dziewczynki zamieściła zdjęcia córki w sieci, by zaapelować do innych rodziców, aby ci przestrzegli swoje dzieci przed dezodorant challenge. Na ramieniu dziecka powstały bolesny, sączący się bąbel, który bardzo trudno się goi.

Do wszystkich rodziców, którzy mają dzieci, proszę, proszę usiądźcie z nimi i pokażcie te zdjęcia. Są to obrażenia spowodowane tzw. Dezodorant Challenge, który zatacza coraz szersze kręgi w Yate i dosłownie skłania do sprejowania dezodorantem kogoś innego tak długo, jak to możliwe. To aż tak proste, a efektem są poważne poparzenia drugiego stopnia. Na zdjęciach poniżej widać rękę mojej 10-letniej córki TRZY TYGODNIE po zdarzeniu, być może potrzebny będzie przeszczep skóry
- napisała na portalu społecznościowym.

Rodzina przygarnęła małego psa. Gdy urósł, okazało się, że to niedźwiedź

Dezodorant challenge - na czym polega?

Dezodorant challenge to „zabawa”, która polega na rozpylaniu przez dłuższy czas w jedno miejsce na skórze, dezodorantu. Jest to bardzo bolesne. Dzieci i młodzież rywalizują, kto wytrzyma wyzwanie jak najdłużej. Filmiki zamieszczają w internecie. Skóra, poddana długiemu i intensywnemu działaniu dezodorantu, ulega poparzeniu chemicznemu. W skrajnych przypadkach może dojść do uszkodzenia nerwów, mięśni i kości.

Przeczytaj:
Zamiast kwiatów dziewczynka na komunię świętą poprosiła o karmę dla psów. Zebrała 49 kilogramów
„Powinieneś być z kimś innym” – tuż po porodzie nagrała dla syna filmik. Chwilę później oddała go do adopcji