Kobieta kupuje kawę. fot. Adobe Stock

Ciężarna zamówiła McDonaldzie latte. Zamiast kawy dostała płyn czyszczący

/ 02.08.2018 12:20
Kobieta kupuje kawę. fot. Adobe Stock

Nieostrożność pracownika restauracji mogła skończyć się tragedią. Będąca w zaawansowanej ciąży Kanadyjka, Sarah Douglas wybrała się do McDonalda na kawę. Kiedy upiła łyk płynu, okazało się, że zamiast kawy podano jej coś zupełnie innego.

Zamiast kawy płyn czyszczący

Kobieta podjechała do restauracji samochodem, by skorzystać z usługi McDrive. Zamówiła latte. Niestety zamiast ulubionej kawy dostała coś zupełnie innego. Kiedy zorientowała się, że płyn nie nadaje się do spożycia, natychmiast go wypluła. Udała się do lokalu, by zgłosić sprawę.

Okazało się, że kobieta przypadkowo otrzymała płyn do czyszczenia ekspresu do kawy. Substancja omyłkowo nalała się do napoju w trakcie procedury czyszczenia urządzenia. Kanadyjce zaproponowano drugą kawę, jednak ciężarna zażądała rozmowy z menadżerem. Będąca w 8. miesiącu ciąży kobieta, postanowiła nagłośnić sprawę.

Właściciel restauracji przeprosił kobietę za incydent. Wydano komunikat, w którym zapewniono, że firma dołoży wszelkich starań, by podobna sytuacja już się nie wydarzyła.

Podjęliśmy natychmiastowe działania mające na celu dokonanie przeglądu procedur czyszczenia oraz wprowadziliśmy dodatkowe oznakowanie
- napisano w oświadczeniu.

Sarah Douglas i jej dziecko czują się dobrze. Kobieta profilaktycznie udała się do lekarza, by wykluczyć zagrożenie dla zdrowia. Na szczęście, incydent w żaden sposób nie wpłynął stan zdrowia przyszłej mamy.

Źródło: BBC, wprost.pl

Przeczytaj:
„Oprócz mnie i taty, nikt nawet nie wiedział, że istniałaś” - wzruszające słowa matki, która poroniła dziecko
Matka odtworzyła na swojej twarzy znamię, jakie ma jej syn. Z jakimi reakcjami się spotkała?