kadr z kreskówki kaczor donald fot. ONS.pl

Ciekawe fakty o filmach Disneya o których nie wiedziałaś - sprawdź

Czy wiesz, że Pocahontas to jedyna bohaterka, która ma tatuaż?
Weronika Kwaśniak / 20.04.2018 12:59
kadr z kreskówki kaczor donald fot. ONS.pl

Wszystkie w dzieciństwie kochałyśmy filmy i kreskówki Disneya. A właściwie to chyba uwielbiamy je aż do tej pory...

Większość dzieł legendarnej wytwórni przeszło do historii jako absolutne klasyki kinematografii i animacji. Kaczor Donald i Myszka Miki są chyba najbardziej rozpoznawalnymi bohaterami na świecie. Znamy na pamięć produkcje Disneya, ale z pewnością nie mamy pojęcia o wielu niuansach i ciekawostkach, które kryją się za kulisami pracy wytwórni.

1. Roszpunka, Aurora, Merida Waleczna i Mulan...

...to jedyne księżniczki Disneya, które według oficjalnych scenariuszy miały oboje rodziców. Pozostałe bohaterki nie miały matki lub ojca, albo były sierotami. Dość smutne, jeśli dłużej się nad tym zastanowić...

2. Księżniczka Aurora...

...to najbardziej cicha i milcząca z bohaterek. Cała produkcja zawiera jedynie 18 (!!!) linijek jej wypowiedzi. Nieśmiałość czy zbytnia potulność?

3. Dziewczynka z filmu "Potwory i Spółka"...

...była nazywana Boo. Jej prawdziwe imię to Mary! Chociaż w dialogach nie pada ani razu, można je dojrzeć w rogu jednego z rysunków, które wiszą na ścianach pokoju.

4. Najmłodszymi księżniczkami Disneya są...

...Królewna Śnieżka i Dżasmina. Według oficjalnych scenariuszy, Śnieżka ma zaledwie 14 lat, a Dżasmina 15. Trochę szokujące - ich wygląd absolutnie na to nie wskazuje!

5. Gdy "Królewna Śnieżka" otrzymała Oscara...

...Walt Disney otrzymał nietypową statuetkę. Składała się ona z "dużego" Oscara, czyli figurki normalnej wielkości, a także dodatkowo z 7 małych, które miały odwzorowywać krasnoludki, towarzyszące Śnieżce.

6. Pierwsze słowa, które wypowiedziała Myszka Miki, to...

..."hot dog!". Było to w roku 1929, wcześniej kreskówki nie zawierały tekstu mówionego.

7. Pocahontas to jedyna...

...bohaterka Disneya, która ma tatuaż. Przynajmniej, gdy mówimy o widocznych na ekranie miejscach ;-)

8. Myszka Miki ma tylko 4 palce...

...bo taka wersja była tańsza do zanimowania. Czysta oszczędność - gdyby bohater miał 5 palców, koszty produkcji kreskówki znacznie by wzrosły.

9. Robin Hood to...

...pierwsza produkcja Disneya, w której w ogóle nie ma postaci ludzkich. Obraz powstał w roku 1973 i jest 21. oficjalnym filmem w kanonie animacji tej wytwórni.