Chcą mieć dziecko, ale pozostać singielkami. Kontrowersyjny program telewizyjny „Ciąża z nieznajomym” wzbudza skrajne emocje

Ma wspierać odchodzenia od tradycyjnego modelu rodziny…
Chcą mieć dziecko, ale pozostać singielkami. Kontrowersyjny program telewizyjny „Ciąża z nieznajomym” wzbudza skrajne emocje fot. unsplash.com

Prawdziwa rewolucja szykuje się w duńskiej telewizji – firma Snowman Productions przygotowuje nietypowy reality-show dla programu Kanal 4. Ma on nosić tytuł „Pregnant with a Stranger” (czyli „Ciąża z nieznajomym”) i – zgodnie z założeniami – promować odejście od tradycyjnego modelu rodziny. Będzie można go oglądać już w przyszłym roku.

Ciąża – tak, ale bez partnera

W eksperymencie telewizyjnym, bo tak się go nazywa, zespół ekspertów ma dopasowywać odpowiednich mężczyzn do kobiet, które zgłoszą się do programu. Kobiety, które wezmą w nim udział, będą starać się o dziecko, ale nie będą szukać miłości ani związku. Osoby z par, które w ten sposób będą dobierane, pozostaną singlami, nie będą mieszkać razem, a jedynie podzielą się odpowiedzialnością w opiece nad dzieckiem, które urodzi się w wyniku ich skojarzenia.

Program ma być odpowiedzią na „społeczne zapotrzebowanie” (w Danii rodzi się coraz więcej dzieci dzięki metodzie in vitro, w sytuacjach, kiedy ojciec jest tylko dawcą plemników i pozostaje nieznany), a Kanal 4, który ma go emitować, chce odejść od tradycyjnego modelu rodziny, w której maluch wychowywany jest przez ojca i matkę w jednym domu.

Eksperci już teraz zastanawiają się nad ewentualnymi konsekwencjami tego rodzaju programów, które zdecydowanie wykraczają poza ramy dotychczasowo znanej nam telewizji. Wystarczy zaznaczyć, że konsekwencje kojarzenia par i zachodzenia przez nie w ciążę będą wpływały na całe kolejne życie uczestników, nie kończąc się przecież wraz z zakończeniem programu.

Na koniec warto dodać, że firma Snowman Productions jest autorem innego kontrowersyjnego show, które zagościło już rok temu także w polskiej telewizji. Mowa o „Ślubie od pierwszego wejrzenia”, w którym obcy sobie ludzie są kojarzeni przez ekspertów. Uczestnicy programu w pierwszych jego odcinkach biorą ze sobą ślub cywilny, a następnie wyjeżdżają we wspólną tygodniową podróż. Niestety, wszystkie pary dobrane w pierwszym sezonie programu już zdążyły się rozwieść. Obecnie trwa drugi sezon – jesteśmy ciekawe, czy zakończy się większym sukcesem.

Młoda mama miała dość swojego wyglądu i postanowiła o siebie zadbać. Nie uwierzycie, jak się zmieniła!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/8 miesięcy temu
No to jaka.to ochrona kobiet w Blogoslawionym stanie zostaje zwolniona .!!Dziękujemy PiS ze w taki.sposób wspiera kobiety do nie zachodzenia w ciążę lekiem utraty pracy!!!