W Łodzi powstaje chrześcijańska kawiarnia. Na pomysł jej otwarcia organizatorka wpadła w trakcie modlitwy

W lokalu będzie można spróbować m.in. pizzy Magnificat i Osiem Błogosławieństw.
Marta Słupska / 11 miesięcy temu
W Łodzi powstaje chrześcijańska kawiarnia. Na pomysł jej otwarcia organizatorka wpadła w trakcie modlitwy fot. Fotolia

W Łodzi powstaje chrześcijańska kawiarnia, w której otwarciu pomaga Wojciech Modest Amaro. Jej pomysłodawczynią jest łodzianka Marta Cyganek, która wymyśliła koncept podczas modlitwy.

Kanapki, pizza i ciasta w biblijnym wystroju

Marta Cyganek otwiera kawiarnię z grupą przyjaciół związanych z łódzkim kościołem Ojców Jezuitów. Pomaga jej też wspomniany już  Wojciech Modest Amaro oraz łódzki ewangelizator uliczny ksiądz Michał Misiak. Lokal ma być otwarty za dwa miesiące na ulicy Piotrowskiej 80 i działać na zasadzie non-profit. Prowadzić ją będzie fundacja, która jest właśnie tworzona.

Celowo wybraliśmy miejsce w centrum Łodzi, przy ulicy Piotrkowskiej. Nie chcemy, żeby to było miejsce tylko dla wąskiego grona ludzi
– powiedziała Dziennikowi Łódzkiemu Marta. 

Czego możemy się spodziewać w kawiarni? Poza oczywistym, czyli jedzeniem (o tym za chwilę), w lokalu nie zabraknie odniesień chrześcijańskich takich jak krzyż i ikona Matki Bożej (Maryja ma być patronką przedsięwzięcia). Kawiarnia ma zostać pomalowana i umeblowana w taki sposób, by nawiązywać kolorystycznie do Jerozolimy.

Menu będzie natomiast dość rozległe. W kawiarni będzie można zjeść owoce znane z Biblii: figi, daktyle, a także ciasta z rodzynkami, kanapki oraz pizzę. Nazwy tej ostatniej ponoć zostały już zdradzone mediom: w kawiarni będziemy mogli spróbować m.in. pizzy Magnificat czy Osiem Błogosławieństw. Nie wiadomo natomiast jeszcze, czy lokal będzie serwował alkohol. Jeśli tak, to piwo i wino, ale tylko w ograniczonej ilości.

Co ciekawe, w kawiarni będą się też odbywały wernisaże, a nawet wykłady, koncerty i inne wydarzenia kulturalne. Organizatorzy przewidują występy m.in. jezuitów, ale też świeckich artystów, np. łódzkiego rapera O.S.T.R.

Zajrzelibyście do takiej kawiarni?

Mocna sesja zdjęciowa polskiej fotografki. Daje do myślenia?
Kobieta urodziła dziecko na chodniku. Dlaczego?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)