POLECAMY

Dziecko przyszło na świat… 4 lata po śmierci swoich rodziców. Jak to możliwe?

Chłopiec ma się dobrze, a niedawno świętował przeżycie 100 dni.
Marta Słupska / 5 miesięcy temu
Dziecko przyszło na świat… 4 lata po śmierci swoich rodziców. Jak to możliwe? fot. Adobe Stock

W Chinach przyszło na świat niezwykłe dziecko: chłopiec ma na imię Tiantian i urodził się w szpitalu w miejscowości Guangzhou. Przyszedł na świat mimo że jego rodzice… nie żyją od ponad czterech lat.

Urodził się, choć nie ma rodziców

Aby opowiedzieć niecodzienną historię Tiantiana, musimy cofnąć się do początków 2013 roku. Shen Jie i Liu Xi, rodzice chłopca, byli już wtedy od dwóch lat małżeństwem i starali się o dziecko. Niestety, Liu Xi wciąż nie zachodziła w ciążę. Para zdecydowała się więc na in vitro i oddała w tym celu swoje komórki. Niestety, pięć dni przed planowanym zabiegiem wszczepienia embrionu – w marcu 2013 roku – Shen i Liu zginęli w wypadku samochodowym.

Przez kolejne trzy lata rodzice pary starali się o przejęcie opieki nad czterema zamrożonymi embrionami. Rozpoczęli w tym celu skomplikowaną sprawę w sądzie, w ciągu której musieli przejść m.in. testy DNA potwierdzające tożsamość. Udało się – sąd przyznał im prawa do embrionów i zgodził się na coś, co w Chinach jest nielegalne: by zostały one wszczepione wybranej matce-surogatce.

Rodzice zmarłej pary znaleźli odpowiednią kobietę i tym sposobem w grudniu zeszłego roku doczekali się wnuka. Chłopczyk świętował niedawno przeżycie 100 dni.

 Oczy Tiantiana wyglądają jak mojej córki, ale generalnie bardziej przypomina swojego ojca
– powiedziała mediom Hu Xinxian, matka Liu.

Na razie dziadkowie chłopca nie planują powiedzieć mu, jak doszło do jego narodzin. Póki co zamierzają mówić dziecku, że jego rodzice wyjechali gdzieś daleko.

Ten chłopiec jest przeznaczony do smutku od samych narodzin. Inne dzieci mają swoich ojców i matki, a on nie. Na pewno powiemy mu prawdę o tym, skąd pochodzi, w przyszłości. Jak moglibyśmy tego nie zrobić?
– kwituje Hu Xinxian.

Zobacz też :
„Chciałam pokazać, że poród nie jest czymś ohydnym”. Udało się? Zobaczcie 18 intymnych zdjęć
Nie uwierzycie, ale ta kobieta przyjęła… swój własny poród, który odbył się za pomocą cesarskiego cięcia! Jak to się stało?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/5 miesięcy temu
to jest jednak chore .......