Budzik – pedofil fizjoterapeuta fot. Fotolia

Budzik – pedofil fizjoterapeuta

Mężczyzna został już zatrzymany. Przebywa w areszcie.
Marta Słupska / 21.06.2017 10:15
Budzik – pedofil fizjoterapeuta fot. Fotolia

Klinika „Budzik” to miejsce kojarzone głównie z pracą Ewy Błaszczak i pomaganiem dzieciom pozostającym w śpiączce. Niestety, okazało się, że w szeregach jej współpracowników znalazło się miejsce dla osoby wykorzystujące podopiecznych.

Pedofil-fizjoterapeuta  

Sprawa wyszła na jaw dzięki jednej z podopiecznych kliniki „Budzik”. Dziewczynka wpadła w panikę na wieść, że będzie miała zajęcia rehabilitacyjne z Arturem W. Jej ojciec, zaniepokojony zachowaniem córki, skontaktował się z policją, która ostatecznie odwiedziła podejrzanego w domu. Tam znalazła materiały pedofilskie. O sprawie jako pierwszy poinformował Fakt.

Prokuratura postawiła Arturowi W. zarzuty utrwalania i posiadania treści pornograficznych z udziałem małoletnich, a także doprowadzania osoby do poddania się innej czynności seksualnej poprzez wykorzystanie jej bezradności
– powiedział w rozmowie z Faktem Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Mężczyzna usłyszał zarzuty prokuratorskie i wyznaczono mu dwumiesięczny areszt. Zaznania w sprawie złożyli już m.in. lekarze kliniki.

Na stronie kliniki „Budzik” pojawiło się też oświadczenie.

W obecnej chwili oświadczamy, że Fundacja dokłada wszelkich starań do zapewnienia pacjentom i ich rodzinom wysokiej klasy świadczeń medycznych i rehabilitacyjnych oraz komfortu psychicznego w niezmiernie trudnej sytuacji. (…)
Zatrudniamy wyselekcjonowany, profesjonalny personel, jednak nie byliśmy w stanie w procesie rekrutacji i pracy poznać wszystkich (często ściśle zatajanych) aspektów ich życia prywatnego i psychicznego. Nauczeni przykrym doświadczeniem wprowadzimy dodatkowe kontrole, zwiększymy czujność całego zespołu medycznego oraz rodzin pacjentów, jak również rozszerzymy monitoring na wszystkie sale ćwiczeń, gwarantujący większe bezpieczeństwo dla pacjentów. (…)
Ponieważ naruszone mogły zostać zarówno dobra pacjentów, ich rodzin oraz samej Fundacji i Kliniki cieszącej się nienaganną opinią, a także legitymującej się sukcesami medycznymi, przystąpimy do toczącego się postępowania w charakterze pokrzywdzonego
– czytamy w oświadczeniu.

19-letni pedofil zatrzymany! Chciał… gwałcić i mordować niemowlęta