Będą zmiany w programie 500+? Czeka nas poszerzenie programu?

Będą zmiany w programie 500+? Czeka nas poszerzenie programu?

Rafalska dementuje wypowiedź Szydło na temat rozszerzenia 500+! Czy program rodzina 500+ zwiększy swój zasięg? Na czym stanęło, co na to premier Morawiecki?
/ 18.01.2018 13:17
Będą zmiany w programie 500+? Czeka nas poszerzenie programu?

W poniedziałek 15.01.2018 była premier Beata Szydło spotkała się z mieszańcami Leszna (wielkopolskie). Mieszkańcy pytali o program 500+ i jego poszerzenie. Beata Szydło zapewniła, że program będzie kontynuowany i nie wyklucza jego ewentualnych modyfikacji w 2019 z poszerzeniem włącznie.

Poszerzenie programu 500+ - będzie, nie będzie, od kiedy?

W środę Elżbieta Rafalska - minister rodziny, pracy i polityki społecznej w rozmowie z PAP zdementowała rewelacje swojej partyjnej koleżanki:

Dzisiaj jest przedwczesne mówienie o rozszerzeniu programu 500+. Tego typu prace nie trwają w ministerstwie. Na 2018 r. budżet został zaplanowany zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami.

Co przyniesie nadchodzący tydzień? Poznaj swój horoskop!

Ministra przypomniała, że do tej pory wydano już około 2,6 mln decyzji o przyznaniu 500+ .
Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości Rafalska zapewniła, że ministerstwo aktualnie nie planuje żadnych zmian:

Nowe decyzje wydawane są na 2018 i 2019 r. Wygląda na to, że do końca kolejnego okresu zasiłkowego nie są planowane żadne zmiany i w ministerstwie też nie pracujemy nad nimi.

Minister Rafalska odniosła się również bezpośrednio do wypowiedzi Beaty Szydło:

Rozmawiałam z panią premier, która mówiła, że powiedziała to w trybie przypuszczającym, że nie wykluczone są zmiany w programie 500+, że nie było to rozstrzygające, i że nie przesądzała, że tego rodzaju zmiana zostanie wprowadzona

Szef gabinetu premiera Marek Suski we wtorek dodał, że kwestia 500+ dotychczas nie była nawet dyskutowana podczas obrad rządu:

To indywidualny pomysł wicepremier Beaty Szydło, premier Mateusz Morawiecki dowiedział się o nim z mediów.

Tymczasem jedna z naszych Czytelniczek komentuje i pyta:

Pytanie - komu jeszcze zabiorą? Bo teraz zabrali tym, co mają jedno dziecko - nie podnosząc kryterium dochodowego do zasiłku rodzinnego, przez co wiele dzieci nie dostanie i tak mizernego zasiłku, a wiele innych dostanie okrojony. Jak u mnie - to nic, że wychowałam czworo, nie jestem prourodzeniowa (bo za stara), mam już tylko jedno - niepełnosprawne - więc trzeba mi zabrać, nie wiem jeszcze ile, bo do dziś nie mam ani decyzji ani wyrównania (od listopada).

A jak wygląda wypłacanie zasiłków i świadczeń z programu 500+ u was?

Zobacz też:


Kobieta opublikowała sesję okołoporodową, na której rodzi… kota. Przesadziła? Nie tylko Brigitte Macron ma męża młodszego od siebie! Oto związki gwiazd, w których to kobiety są starsze