Wypadek ciężarówki fot. ONS.pl

Barykada na autostradzie pod Calais. Nie żyje kierowca polskiego samochodu

Do wypadku doszło dzisiaj nad ranem.
Małgorzata Machnicka / 20.06.2017 10:56
Wypadek ciężarówki fot. ONS.pl

Kierowca zarejestrowanego w Polsce vana zginął w wypadku w pobliżu francuskiego miasta Calais. Doszło do niego około 4 rano na autostradzie A16 z powodu ustawionej przez migrantów na drodze blokady z pni drzew.

Przed ustawioną blokadą trzy pojazdy gwałtownie zahamowały. Van, który jechał z tyłu, uderzył w jeden z samochodów ciężarowych i stanął w płomieniach. Kierowca zginął na miejscu.

Niewidomy chciał zrobić zakupy w Biedronce. Co na to obsługa?

Dziennik "Le Figaro" pisze, że tożsamość kierowcy nie jest znana na tym etapie śledztwa, ze względu na stan ciała. W tej sprawie zatrzymano już dziewięciu pochodzących z Erytrei migrantów. Byli w jednym z pojazdów stojących przed blokadą.

W Calais, na północy Francji, w październiku ubiegłego roku zlikwidowano dzikie obozowiska nazywane "dżunglą". Przebywało tam około 7 tysięcy migrantów, głównie z Afganistanu, Sudanu czy Erytrei, oczekujących na możliwość przedostania się do Wielkiej Brytanii przez kanał La Manche. Po likwidacji dzikich obozowisk kilka tysięcy migrantów rozmieszczono na terytorium całej Francji. Blokada drogi niedaleko Calais oznacza, że migranci wrócili na ten terem mimo zlikwidowania nielegalnego obozowiska.

Dzieci chwalą się na Youtubie prezentami z Pierwszej Komunii...