aukcja dla oli fot. fot. Leszek Fidusiewicz, mat. pras.

Aukcja dla Oli – dlaczego warto wziąć udział w tej akcji

Ola potrzebuje twojej pomocy. Możesz zrobić dobry uczynek i zdobyć dzieło sztuki. Dwie wspaniałe rzeczy jednocześnie.
Małgorzata Germak / 19.04.2018 12:50
aukcja dla oli fot. fot. Leszek Fidusiewicz, mat. pras.

Kocha malować. Niestety teraz nie jest w stanie tego robić. Nie może też pracować w żaden inny sposób, bo w wyniku powikłań chorobowych straciła palce. Nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować – wymaga rehabilitacji, leczenia i specjalnej opieki. Potrzebuje pomocy. Twojej pomocy.

Ola Dziaczkowska jest artystką. W ubiegłym roku zdobyła III nagrodę w konkursie malarskim Bielska Jesień. Od kilku lat walczy o zdrowie.
W 2011 roku straciła męża. „Janek zginął tragicznie w Tatrach. To było rok po ich ślubie. Ola bardzo to przeżyła, straciła sens życia. Odpuściła” – wspomina to tragiczne wydarzenie brat Oli, Piotr Bujnowski. Stres związany z tym wydarzeniem spowodował u niej nawrót ciężkiej choroby, która pustoszy jej organizm. Ola cierpi na poważną autoagresywną chorobę –toczeń układowy. To schorzenie rozwija się na tle złożonych i niejasnych zaburzeń układu odpornościowego organizmu i doprowadza do procesów zapalnych wielu tkanek i narządów.

Olę czeka długa walka o zdrowie – przed nią operacje ortopedyczne i ewentualny przeszczep nerki. Obecnie nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować. Nie może malować ani pracować w żaden inny sposób – w wyniku powikłań straciła palce. Wymaga ciągłej długookresowej rehabilitacji, dializ kilka razy w tygodniu, całodobowej opieki i bardzo drogich leków. Miesięczny koszt rehabilitacji i leczenia to kwota około 8500 złotych.
„Była już na granicy śmierci. Z jakiegoś powodu nie odeszła” – mówi brat Oli.
Teraz mimo wszystkich przeciwności dzielnie walczy o powrót do zdrowia, ale potrzebuje pomocy.

Dlatego w niedzielę 22 kwietnia w Muzeum Warszawy odbędzie się aukcja charytatywna dzieł sztuki podarowanych przez artystów. Wśród nich są zarówno przyjaciele i koledzy Oli, jak i twórcy, którzy jej nie znają, artyści bardzo uznani, ale też tacy, którzy są na początku swojej kariery. W sumie organizatorzy zgromadzili ponad sto dzieł, głównie malarskich oraz prac na papierze, między innymi Stefana Gierowskiego, Jarosława Modzelewskiego czy Rafała Bujnowskiego.

Solidarność i chęć szybkiego działania artystów bardzo podniosły Olę na duchu. Jej rodzina i bliscy bardzo liczą na wsparcie i aktywny udział w aukcji.

Aukcja dla Oli:
Niedziela, 22 kwietnia, godz. 15
Muzeum Warszawy
Rynek Starego Miasta 28-42
Warszawa

Można wziąć udział w aukcji i licytować online za pośrednictwem artinfo.pl.

Katalog aukcyjny jest do pobrania TU.

Czytaj też:Tych 10 cytatów modelek sprawi, że od razu poczujesz się ze sobą lepiej! #bodypositiveZdjęcie jej niepełnosprawnej córki umieszczono na plakacie proaborcyjnym. Matka zrobiła burzę na Twitterze