Ariana Grande fot. ons.pl

Ariana Grande – koncert charytatywny

Kto wystąpił i ile udało się zebrać?
Marta Słupska / 05.06.2017 10:39
Ariana Grande fot. ons.pl

W niedzielny wieczór w Manchesterze odbył się koncert charytatywny, na którym wystąpiła Ariana Grande, a także grono innych wykonawców. Zbierano pieniądze na rzecz poszkodowanych w zamachu terrorystycznym.

Gwiazdy na scenie

Ariana Grande, od momentu zamachu, do którego doszło na jej koncercie w Manchesterze w drugiej połowie maja, bardzo przeżywa tragedię, która dotknęła m.in. jej fanów. Piosenkarka odwiedzała ich w szpitalach, a także postanowiła pomóc im tak, jak może – organizując dla nich koncert charytatywny.    

Na scenie, poza organizatorką imprezy, czyli Arianą Grande, wystąpili także: zespół Coldplay, Robbie Williams, Liam Gallagher, The Black Eyed Peas, Miley Cyrus i Justin Bieber. Dzięki występom udało się zebrać ogromną kwotę pieniędzy: ponad 2 miliony funtów, czyli ponad 9,5 miliona złotych.

Fundusze zbierano także za pośrednictwem facebookowego wydarzenia, na którym transmitowano koncert – tam zgromadzono dodatkowe 300 tysięcy dolarów, czyli ponad milion złotych. Kwota ta wciąż rośnie, ponieważ wciąż można wpłacać kolejne datki.

Zebrane w ten sposób pieniądze mają pomóc osobom poszkodowanych w zamachu terrorystycznym, do którego doszło 22 maja w Manchesterze. To właśnie wtedy doszło do eksplozji, w wyniku której zginęły 23 osoby (w tym sprawca i dwoje Polaków), a prawie 120 zostało rannych.

 

#ONELOVEMANCHESTER #standtogether ❤️💙❤️💙❤️💙❤️💙❤️💙❤️💙 @arianagrande

Post udostępniony przez Miley Cyrus (@mileycyrus)

 

Dancing w my BB girl @arianagrande !!! ❤️🐰❤️🐰❤️🐰❤️🐰❤️🐰❤️🐰 #ONELOVEMANCHESTER

Post udostępniony przez Miley Cyrus (@mileycyrus)

 

#ONELOVEMANCHESTER !!!!!!

Post udostępniony przez Miley Cyrus (@mileycyrus)

Kolejna straszna noc w Europie! W zamachu w Londynie zginęło siedem osób, a 48 jest w rannych