POLECAMY

W Polsce alkomaty mają... stanąć na ulicach! To pierwsze takie rozwiązanie na świecie

Mieszkańcy Warszawy mają podzielone opinie na ten temat.
Małgorzata Machnicka / 11 miesięcy temu
W Polsce alkomaty mają... stanąć na ulicach! To pierwsze takie rozwiązanie na świecie fot. Fotolia

W warszawskim ratuszu powstał kontrowersyjny pomysł, aby na stołecznych ulicach postawić alkomaty.
O inicjatywie zrobiło się głośno za sprawą burmistrza Ursynowa, Roberta Kempy, który na swoim facebookowym profilu umieścił post ze zdjęciem dokumentu przesłanego przez dyrektora Biura Pomocy i Projektów Społecznych, w którym znalazła się prośba o wytypowanie najlepszych lokalizacji dla alkomatów ulicznych na terenie dzielnicy. Dodajmy, że to pierwsza taka inicjatywa na świecie.


W tym mieście nie kupisz papierosów!


Uliczne alkomaty mają mieć postać alkosłupków. Konstrukcja będzie wymagała stałego dostępu do zasilania. Aby pomiar był miarodajny, musi odbywać się w dodatniej temperaturze - stąd pomysł na umieszczenie urządzeń w słupach z tzw. citylightami - zewnętrzną reklamą uliczną. Takie ekrany wydzielają ciepło, które pozwalałoby na utrzymanie odpowiedniej temperatury w alkomacie.

Już wkrótce stołeczny ratusz rozpocznie rozmowy z firmami, które mogłyby zaproponować rozwiązanie technologiczne. Na początku kilka alkomatów zostanie umieszczonych w wybranych lokalizacjach w ramach testów, aby sprawdzić czy mieszkańcy w ogóle będą z nich korzystać.

6 (kosztownych) błędów, które popełniasz robiąc zakupy spożywcze

Czy to dobry pomysł? Zdania warszawiaków są podzielone. Dla jednych oczywistym jest to, że po wypiciu jakiejkolwiek ilości alkoholu wcale nie trzeba poddawać się badania alkomatem - nie wsiada się za kółko i już. Dla innych to okazja do sprawdzenia swojego stanu rano, tuż po zakrapianej imprezie. A wy jak uważacie? To dobry pomysł?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)