9-latka przekazała hospicjum pieniądze ze swojej komunii świętej

komunia fot. Adobe Stock/Facebook/kolaż Polki.pl
Julia z Włodawy zrobiła przepiękny prezent podopiecznym Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci. Przekazała 1500 złotych, które dostała z okazji komunii.
Małgorzata Germak / 06.06.2018 11:00
komunia fot. Adobe Stock/Facebook/kolaż Polki.pl

Dziewczynka przyszła do hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie ze swoimi rodzicami. 9-letnia Julia zdecydowała się, aby przekazać pieniądze, które dostała w ramach komunijnego prezentu dla potrzebujących, chorych dzieci. Do darowizny w wysokości 1500 złotych dołączyła własnoręcznie przygotowany list. „Będę się za was modlić” – napisała.

Zamiast kwiatów dziewczynka na komunię świętą poprosiła o karmę dla psów. Zebrała 49 kilogramów

O pięknym geście małej Julii poinformowało hospicjum na swoim Facebooku.
„Kochani, otrzymaliśmy bardzo wzruszający prezent od Julii, która przystąpiła do Pierwszej Komunii Świętej. Piękny gest małego dziecka dla naszych Podopiecznych, który wywołał wyjątkowe emocje wśród naszych pracowników i wolontariuszy. Dziękujemy Julii i Jej rodzicom za wielkie serca i chęć pomocy” – czytamy na Facebooku Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie.

„Jeszcze nigdy nie doświadczyliśmy tego, żeby dziecko składało tak dużą ofiarę z komunii świętej, z tego wyjątkowego dnia w swoim życiu. Jesteśmy bardzo wzruszeni i bardzo wdzięczni” – mówili pracownicy hospicjum. Również rodzice chorych dzieci przebywających w tej placówce byli poruszeni.

Niedawno pisaliśmy o innej 9-latce (z Wielkopolski), która również wykazała się wielkim sercem. Ta dziewczynka z kolei swoich gości komunijnych poprosiła o karmę dla zwierząt i przekazała ją – prawie 50 kg – do schroniska dla zwierząt.

Źródło: PolsatNews

Czytaj też:„Rodzicielstwo to bałagan, ale jaki piękny bałagan”. Fotografka z Nowego Jorku uchwyciła sytuacje, które wymknęły się rodzicom spod kontroliPitbull rozszarpał 9-miesięczne dziecko. Dziewczynka nie przeżyła. Czy można było uniknąć tej tragedii?

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA