Brzuch kobiety ciężarnej. fot. Adobe Stock

67-latka z Chin jest w ciąży bliźniaczej. Odmawia aborcji. Chce urodzić

Kobieta jest obecnie w 15. tygodniu ciąży. Do zapłodnienia doszło dzięki metodzie in vitro. Lekarze zalecają usunięcie ciąży. Jednak 67-latka jest zdeterminowana, by urodzić. Wskazuje powód, który może wywoływać dyskusje.
Marta Kosakowska / 22.08.2018 10:07
Brzuch kobiety ciężarnej. fot. Adobe Stock

67-letnia kobieta, która przedstawia się jako Zhang Heng, jest w ciąży bliźniaczej. Chinka zainwestowała w przeliczeniu około 100 tys. złotych, by spełnić swoje marzenie o macierzyństwie. Zabieg in vitro przeprowadziła jedna z klinik na Tajwanie. Lekarze zachęcają kobietę, by usunęła ciążę. Zhang Heng nie zamierza tego robić.

67-latka urodzi bliźnięta?

Medycy wskazują nie tylko na dojrzały wiek kobiety, ale również jej problemy zdrowotne. Zhang Heng zmaga się z dużym nadciśnieniem tętniczym, które jest wskazaniem do aborcji. Lekarze uważają również, że kobieta ma niewielkie szanse, by donosić ciążę do końca.

67-latka nie zamierza poddać się namowom lekarzy. Jest przekonana, że chce urodzić dzieci. Kobieta zdecydowała się na późną ciążę z powodu traumy, którą przeżyła kilka lat temu. Jej 34-letni, jedyny syn zginął w wypadku samochodowym. Zhang Heng bardzo to przeżyła. Uważa, że nikt nie pomógł jej wyjść z traumy.

Przez lata nie mogłam zasnąć bez tabletek nasennych. Kiedyś marzyłam o wychowywaniu dzieci mojego syna, ale wszystko poszło na marne
- mówi.

Kobieta i jej mąż starali się o adopcję. Niestety spotkali się z odmową. Jako przeszkodę wskazywano ich dojrzały wiek. Znaleźli zatem inne rozwiązanie. Postanowili zainwestować w metodę in vitro. Zabieg zakończył się powodzeniem.

Przeczytaj: Poznaj całą prawdę o ciąży w dojrzałym wieku!

Zhang Heng jest przekonana, że jest w stanie donosić ciążę. Zaznacza, że prowadzi zdrowy tryb życia. Codziennie pływa i spaceruje. Wierzy, że dożyje 85 lat. Wtedy jej dzieci będą wchodziły w dorosłość. Podkreśla również, że gdyby jednak tak się nie stało, obowiązki rodzicielskie przejmie jej bratanek. Kobieta stanowczo mówi również o tym, że nie ma limitu wiekowego dla kobiet, pragnących urodzić dziecko.

Nie złamałam prawa. Dlaczego jestem traktowana jak przestępca? - pyta. Posiadanie dziecka jest dla mnie wszystkim
- dodaje.

Ponieważ kobieta nie chce usunąć ciąży, pekińska Komisja ds. Zdrowia i Planowania Rodziny zaleciła szpitalom, by informowały, jeśli Zhang Heng zgłosi się do którejś z placówek, by uzyskać pomoc w donoszeniu ciąży.

Źródło: polsatnews.pl, newsweek.com

Przeczytaj:
Ciąża po 40-tce? Poznaj gwiazdy, które zdecydowały się na późne macierzyństwo
50-letnia Kinga Korta została mamą po raz pierwszy! Znamy płeć i imię dziecka

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)