4-latka wezwała pomoc do umierającego człowieka. Lekarz pogotowia wspiął się po balkonie, żeby go uratować

Gdyby nie ta dwójka bohaterów – mała Natalka i lekarz pogotowia ratunkowego – mężczyzna mógłby nie żyć.
Małgorzata Germak / 9 miesięcy temu
pogotowie fot. Adobe Stock/Polsat News/kolaż Polki.pl

Osiedle Leśne w Zielonej Górze. Dyspozytor pod alarmowym numerem 112 otrzymuje telefon. Okazuje się, że po drugiej stronie jest 4-letnia dziewczynka. Ktoś z jej bliskich potrzebował pomocy. Mała Natalka podała adres i rozłączyła się. Na miejscu lekarz pogotowia zastał zamknięte drzwi do mieszkania, więc wspiął się po balkonie. W środku znalazł nieprzytomnego, sinego z niedotlenienia mężczyznę.

Pitbull rozszarpał 9-miesięczne dziecko. Dziewczynka nie przeżyła. Czy można było uniknąć tej tragedii?

4-letnia Natalia była w domu pod opieką partnera mamy. Mężczyzna stracił przytomność. Wtedy dziewczynka zadzwoniła pod 112. Kiedy karetka dotarła na miejsce i okazało się, że drzwi do mieszkania są zamknięte, lekarz pogotowia ratunkowego Robert Górski podjął szybką decyzję.

„Zobaczyłem, że na pierwszym piętrze, tam gdzie jest to mieszkanie, są otwarte drzwi od balkonu. A piętro niżej na parterze jest krata antywłamaniowa, więc wszedłem po niej jak po drabinie” – powiedział. W mieszkaniu znalazł leżącego na kanapie nieprzytomnego mężczyznę, prawdopodobnie ojca 4-latki. Był siny z niedotlenienia i nie było z nim żadnego kontaktu. Udzielono mu na miejscu pomocy i zawieziono do szpitala.

Lekarze mówią wprost – pomoc nadeszła w ostatniej chwili. „Pacjent przyjechał do nas w bardzo ciężkim stanie i ten stan się jeszcze bardziej pogarszał” – mówili przedstawiciele szpitala w Zielonej Górze.

Ta historia mogłaby się źle skończyć, gdyby nie ta dwójka bohaterów – 4-letnia Natalia, która potrafiła wezwać pomoc i Robert Górski z pogotowia.
Gratulujemy odwagi!

źródło: PolsatNews

Czytaj też:9-latka przekazała pieniądze ze swojej komunii świętej na rzecz chorych dzieci z hospicjum. Dołączyła wzruszający liścikKto ma siostrę, jest szczęściarzem! Są dowody naukowe – posiadanie siostry sprawia, że stajesz się lepszym człowiekiem

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)