POLECAMY

Radość w Klinice Budzik! Marcin wybudził się ze śpiączki. „Trzeba być cierpliwym” - mówi Błaszczyk.

Marcin był zdrowym chłopcem - wypadek samochodowy odmienił jego życie o 180 stopni.
Edyta Liebert / 10 miesięcy temu
Radość w Klinice Budzik! Marcin wybudził się ze śpiączki. „Trzeba być cierpliwym” - mówi Błaszczyk. fot. fot. Klinika Budzik, ONS.pl

Po raz 36. w Klinice Budzik ogłoszono, że pacjent wrócił do rzeczywistości! Marcin, o którego zawzięcie walczyła rodzina i przyjaciele, wybudził się ze śpiączki. To wspaniała wiadomość!

Walka o Marcina trwała od roku

18 października 2016 roku Marcin wracał ze szkoły do domu. Potracił go samochód, wskutek czego zapadł w śpiączkę pourazową, a lekarze stwierdzili niedowład czterokończynowy. Każdy dzień był walką o jego zdrowie. Sztab rehabilitantów i specjalistów dbał o to, by pacjent miał szanse stanąć o własnych nogach. Bliscy Marcina stworzyli stronę na Facebooku, by zbierać pieniądze na leczenie chłopca. Wielu znajomych i nieznajomych pomagało bezinteresownie. Przecież ich bliskich też mogło spotkać coś tak potwornego i niesprawiedliwego.

 

Klinika Budzik od 2013 roku przyjmuje dzieci przebywające w śpiączce nie dłużej niż 12 miesięcy od urazu lub 6 miesięcy jeśli śpiączka wystąpiła z przyczyn nieurazowych. Podopieczni mogą być leczeni w placówce przez okres 12 miesięcy, z możliwością przedłużenia o 3 miesiące.

Szpital przywraca nadzieję. Przypominamy, że ze śpiączki wybudziła się ostatnio Laura. Każde dziecko to inna historia choroby. Klinika Budzik została uruchomiona w lipcu 2013 roku jako pierwszy w Polsce szpital dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. Placówka ściśle współpracuje i wspierana jest przez Fundację Ewy Błaszczyk "Akogo?" i Centrum Zdrowia Dziecka, przy którym się znajduje. Współzałożycielką i pomysłodawczynią kliniki jest aktorka Ewa Błaszczyk, której córka Aleksandra także jest pacjentką "Budzika". Ostatnie wiadomości dotyczące stanu zdrowia córki Błaszczyk dają nadzieję, że jej Ola ocknie się i powróci do rzeczywistości. „Trzeba być cierpliwym” - dodaje Błaszczyk.

Świetne wieści! Kinika "Budzik" otrzymała finansowanie z NFZ na budzenie dorosłych ze śpiączki

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)