Ewa Błaszczyk fot. ONS.pl

31. pierwsze wybudzenie ze śpiączki w klinice Budzik

Mirek przebywał pod opieką Fundacji Ewy Błaszczyk od roku.
Edyta Liebert / 03.12.2016 11:41
Ewa Błaszczyk fot. ONS.pl

Takie wieści zawsze dodają pozytywnej energii! W Klinice Budzik ze śpiączki wybudziło się kolejne dziecko. To już 8. osoba wybudzona ze śpiączki w tym roku, a 31. pacjent, który wrócił dzięki lekarzom z kliniki.

Na stronie kliniki oraz na facebookowym profilu Fundacji Akogo? pojawiła ciesząca nas wiadomość.

Z radością informujemy, że już 31 pacjent wybudził się Klinice Budzik. Mirek zapadł w śpiączkę na skutek urazu komunikacyjnego.

Z dalszych informacji wynika, że Mirek przez rok przebywał pod opieką lekarzy.

Jest się z czego cieszyć i czym chwalić. - Chłopiec jest ósmym dzieckiem, które w 2016 roku wybudziło się w naszym ośrodku. Trzymamy mocno kciuki i życzymy wytrwałości w dalszym procesie rehabilitacji - powiedział dr Andrzej Lach, dyrektor zarządzający Kliniki Budzik.

Prowadziłem ja. Karina spała, gdy doprowadziłem do wypadku. Śpiączka była jak wyrok

Klinika Budzik przywraca nadzieję

Przypominamy, że w październiku 2016 roku wybudził się inny podopieczny kliniki: 17-letni Mariusz. Klinika Budzik działa w Warszawie od ponad trzech lat. Została uruchomiona w lipcu 2013 roku jako pierwszy w Polsce szpital dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. Placówka ściśle współpracuje i wspierana jest przez Fundację Ewy Błaszczyk "Akogo?" i Centrum Zdrowia Dziecka, przy którym się znajduje. Współzałożycielką i pomysłodawczynią kliniki jest aktorka Ewa Błaszczyk, której córka Aleksandra także jest pacjentką "Budzika". W sierpniu pojawiły się informacje o postępach w leczeniu nastolatki - to na jej wybudzenie aktorka czeka najbardziej.

Gratulujemy sukcesów i czekamy na więcej!