kobiety w ciąży fot. Adobe Stock

16 pielęgniarek ze szpitala jest w ciąży. Taki przypadek?

Kobiety mają terminy porodów od września do stycznia. „Wygląda, jakbyśmy zawiązały jakiś pakt” – żartują.
Małgorzata Germak / 22.08.2018 10:08
kobiety w ciąży fot. Adobe Stock

Do tej niecodziennej sytuacji doszło w szpitalu w mieście Mesa w stanie Arizona (USA). Aż 16 pielęgniarek stamtąd jest w ciąży. Stanowią one 10 procent całego personelu pielęgniarskiego na oddziale intensywnej opieki. „Coś musi być w wodzie, a może to był nasz wspólny plan na Święta Bożego Narodzenia” – żartowały podczas konferencji.

67-latka jest w ciąży bliźniaczej. Chce urodzić, by pozbyć się traumy z przeszłości

Pierwsza kobieta ma termin porodu we wrześniu, ostatni poród ma przypaść na styczeń. „Nie zdawałyśmy sobie sprawy, że tak wiele z nas jest w ciąży, dopóki nie założyłyśmy grupy na Facebooku” – mówi jedna z pielęgniarek, której termin porodu przypada na za miesiąc.

Wygląda to tak, jakbyśmy zawarły między sobą jakiś pakt
– żartuje pielęgniarka.

Podobno nawet sami pacjenci zaczęli w pewnej chwili zauważać, że jakoś dużo z pielęgniarek spodziewa się dziecka.Koledzy pielęgniarze zapowiedzieli pomoc – zamierzają zastąpić ciężarne w obowiązkach, które mogłyby stanowić dla nich zagrożenie (na przykład obsługa pacjentów z chorobami zakaźnymi).

Personel szpitala zamierza uczcić niezwykłą sytuację i planuje urządzić imprezę dla przyszłych mam. Muszą się spieszyć, żeby zdążyć zanim pierwsze pielęgniarki pójdą na urlop macierzyński.

źródło: BBC

Czytaj też:Nowy, kontrowersyjny trend w sieci. Tym razem dotyczy...młodych mam! Na czym polega?Dziewczynka wyszła z płaczem z „kulek”. Powód? Bardzo niehigieniczny...

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)