noworodek fot. Adobe Stock

11-letnia dziewczynka urodziła dziecko w szpitalu w Gdańsku

Dziewczynka do szpitala trafiła będąc w zaawansowanej ciąży. Za seks z nieletnim grozi do 12 lat więzienia.
/ 21.12.2018 10:34
noworodek fot. Adobe Stock

Do szpitala w Starogardzie Gdańskim zgłosiła się we wtorek kobieta ze swoją 11-letnią córką. Dziewczynka źle się poczuła. Okazało się, że jest w zaawansowanej ciąży. Przewieziono ją do placówki w Gdańsku – tam urodziła. Prokuratura wszczęła śledztwo.

Została już przesłuchana matka dziewczynki. Do stosunku płciowego prawdopodobnie doprowadził dorosły mężczyzna, pod którego opieką była.

9-latka przykryła brata własnym ciałem. Dzieci zostały zaatakowane przez psy

Jak donosi Polsat News, matka 11-latki złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Śledztwo, które jest prowadzone, dotyczy artykułu Kodeksu Karnego o doprowadzeniu do obcowanie płciowego małoletniej poniżej 15. roku życia.

Podobno dziewczynka zaszła w ciążę na Ukrainie, gdzie jakiś czas temu przebywała. Tam miał obcować z nią mężczyzna, pod którego opieką była. Za taki czyn według prawa grozi od 2 do nawet 12 lat więzienia.

Jak ustalił Polsat News - 11-latka w Polsce przebywa od września tego roku. Jeśli zeznania matki się potwierdzą, to sprawę przejmie prokuratura na Ukrainie.

Czytaj też:„Wyszłam na chwilę z łazienki, sprawdzić pranie”. Jej 13-miesięczny synek zaczął się topić w wannieLekarze uznali, że ząbkuje, a to było zapalenie mózgu. Teraz chłopiec jest niepełnosprawny