Beata Szydło z mężem, prezydent Marcon z żoną fot. ONS/kolaż

Wstyd mi za Beatę Szydło - komentarz dla Polki.pl

Nie, nie chodzi o to, jak nasza premier wygląda. Nie chodzi o to porównanie stylu/figury z panią Macron. Uważam zresztą to porównywanie za bardzo niesmaczne. Chodzi o coś znacznie ważniejszego.
Magda Roszkowska / 18.05.2017 10:44
Beata Szydło z mężem, prezydent Marcon z żoną fot. ONS/kolaż

Ale zacznijmy od Brigitte Macron. Widziałam zdjęcie (to lub podobne do tego, które jest ilustracją tego artykułu) udostępnione przez wielu moich znajomych na Facebooku. Myślę, że ludzie udostępniali je po to, żeby zamanifestować swoje zdanie w tej żenującej dyskusji o tym, czy pani Macron nie jest czasem za stara.

Żona prezydenta Macrona była jego nauczycielką. Historia ich miłości nie była usłana różami!

Oni, tak sądzę, chcieli pokazać, że są po stronie tych, którym nie podoba się wytykanie wieku prezydentowej Francji. Tu się zgadzamy. Krytykowanie/komentowanie wieku żony prezydenta uważam za żenujące, plotkarskie, wstrętne. Kropka.

Namiętna dyskusja o tym ile lat ma Brigitte Macron jest absurdalna i szkodliwa

Ale czy lepsze jest wyśmiewanie polityka, bo ma grube nogi, kiepską figurę, ubrania bez klasy? No bo chyba o to chodzi, w tym porównaniu małżeństw Szydło i Macron, prawda? Sorry, ja nie widzę różnicy. Jedno i drugie zachowanie jest słabe.

Politycy nie są po to, by wyglądać dobrze. Choć oczywiście dobrze wyglądający politycy, podobnie jak dobrze wyglądające dzieci, nawet psy, wszyscy – mają lepiej. Tego nie zmienimy tak łatwo...

Ale warto przypomnieć, że politycy są po to, szczególnie ci rządzący, żeby mądrze kierować sprawami kraju. Sprawami wewnętrznymi i zewnętrznymi. To, jak kieruje naszym krajem premier Szydło – sprawia, że jest mi wstyd.

Wstyd mi za Polskę. Jesteśmy wśród 3 krajów (obok Węgier i Austrii), które nie przyjęły uchodźców po ostatnim kryzysie. Pozostałe 25 krajów UE to zrobiło.

Stop, zanim zalejecie mnie falą hejterskich komentarzy, że chcę zamachów w Polsce, że jestem za sprowadzaniem terrorystów, powtórzę: chodzi o uchodźców. O rodziny z dziećmi, którym zbombardowano domy, szkoły, place zabaw. Nie mówcie, że nie widzieliście tych zdjęć... Tych przerażonych matek tulących dzieci na niebezpiecznie przepełnionych łodziach.

Aleppo umiera. Tak jak Warszawa w 1944 roku. Wtedy świat też tylko patrzył...

Macie ochotę wykrzyczeć, że wśród uchodźców są też źli ludzie? A gdzie ich nie ma?! To nie jest moja, nasza, zwykłych szaraczków rola, żeby decydować, jak poznać, którzy są, a którzy nie są złymi ludźmi czy terrorystami. To rola polityków.

Rolą polityków, choć wiem, jak naiwnie to brzmi,  jest dbanie o pokój. Niech się dogadają, potargują, niech robią, co chcą, ale wojny nie powinny wybuchać. 

A jeśli są, jeśli bomby spadają na miasta i wsie, nie możemy udawać, że tego nie widzimy. Szczególnie my - którym próbowano zrównać stolicę i kraj z powierzchnią ziemi! NIE MOŻEMY NIC NIE ROBIĆ!

Przeciwnicy przyjmowania uchodźców mówią, że oni - uchodźcy, i tak będą chcieli wyjechać na Zachód. Niech jadą. Dla przeciwników - tym lepiej. 
Przeciwnicy przyjmowania uchodźców mówią, że nie chcę „nielegalnych imigrantów”. Nikt, na Boga, nie jest nielegalny!

A propos Boga - co powiecie Papieżowi Franciszkowi? On wiele razy błagał, by katolicy nie zamykali swoich serc i domów przed uchodźcami. Tak mówił na Wawelu w 2016 roku: 

Potrzebna jest gotowość przyjęcia ludzi uciekających od wojen i głodu; solidarność z osobami pozbawionymi swoich praw podstawowych, w tym do swobodnego i bezpiecznego wyznawania swojej wiary. Równocześnie należy zabiegać o współpracę i koordynację na poziomie międzynarodowym, w celu znalezienia rozwiązania konfliktów i wojen, które zmuszają wielu ludzi do opuszczenia swoich domów i ojczyzny. 

Tak, od pouczania, tłumaczenia jest właśnie Papież. I wielu mądrych ludzi. 

Ja tylko powtórzę, że mi wstyd za Polskę pod rządami Beaty Szydło (zresztą za wypowiedzi Grzegorza Schetyny, żeby pomagać uchodźcom w krajach, z których uciekają - nie mniej wstyd!) Wstyd za Polskę, którą krytykuje prawie cała Unia Europejska. Wstyd mi za Polskę, która nie umie wspierać Polaków (przegrana 0:27 w sprawie Tuska), która nie umie pomagać potrzebującym (za to tak chętnie bierze i wydaje unijne pieniądze).

Mam nadzieję, że nie ja jedna czuję ten wstyd. 

Polecamy! Zawsze aktualne - newsy na Polki.pl