Łukasz Szumowski, mninister zdrowia www.premier.gov.pl

Prof. Łukasz Szumowski przeciwko in vitro i aborcji, podpisał deklarację wiary

„Podstawą (…) wolności lekarza katolika jest wyłącznie jego sumienie oświecone Duchem Świętym” - Łukasz Szumowski, nowy minister zdrowia podpisał się pod tymi słowami. Lekarz (i minister!) w XXI wieku kieruje się w pracy Duchem Świętym. Nie badaniami, faktami, dobrem pacjentów (np. niewierzących)?!
Magda Roszkowska / 10.01.2018 20:47
Łukasz Szumowski, mninister zdrowia www.premier.gov.pl

Fakty są takie.

Prof. Łukasz Szumowski jest ministrem zdrowia od 9 stycznia 2017 roku. Jest dobrym kardiologiem, ma 46 lat. Prywatnie - mąż i tata czwórki dzieci.

Prof. Łukasz Szumowski kilka lat temu podpisał Deklarację Wiary Lekarzy Katolickich. Co DOKŁADNIE podpisał? Deklaracja nie jest długa. Przeczytajcie.

„Deklaracja Lekarzy katolickich i studentów medycyny w przedmiocie płciowości i płodności ludzkiej

Nam – lekarzom – powierzono strzec życie ludzkie od jego początku… 

1. Wierzę w jednego Boga, Pana Wszechświata, który stworzył mężczyznę i niewiastę na obraz swój. 

2. Uznaję, iż ciało ludzkie i życie, będąc darem Boga, jest święte i nietykalne: – ciało podlega prawom natury, ale naturę stworzył Stwórca, – moment poczęcia człowieka i zejścia z tego świata zależy wyłącznie od decyzji Boga. Jeżeli decyzję taką podejmuje człowiek, to gwałci nie tylko podstawowe przykazania Dekalogu, popełniając czyny takie jak aborcja, antykoncepcja, sztuczne zapłodnienie, eutanazja, ale poprzez zapłodnienie in vitro odrzuca samego Stwórcę.

3. Przyjmuję prawdę, iż płeć człowieka dana przez Boga jest zdeterminowana biologicznie i jest sposobem istnienia osoby ludzkiej. Jest nobilitacją, przywilejem, bo człowiek został wyposażony w narządy, dzięki którym ludzie przez rodzicielstwo stają się „współpracownikami Boga Samego w dziele stworzenia” – powołanie do rodzicielstwa jest planem Bożym i tylko wybrani przez Boga i związani z Nim świętym sakramentem małżeństwa mają prawo używać tych organów, które stanowią sacrum w ciele ludzkim.

4. Stwierdzam, że podstawą godności i wolności lekarza katolika jest wyłącznie jego sumienie oświecone Duchem Świętym i nauką Kościoła i ma on prawo działania zgodnie ze swoim sumieniem i etyką lekarską, która uwzględnia prawo sprzeciwu wobec działań niezgodnych z sumieniem.

5. Uznaję pierwszeństwo prawa Bożego nad prawem ludzkim – aktualną potrzebę przeciwstawiania się narzuconym antyhumanitarnym ideologiom współczesnej cywilizacji, – potrzebę stałego pogłębiania nie tylko wiedzy zawodowej, ale także wiedzy o antropologii chrześcijańskiej i teologii ciała.

6. Uważam, że – nie narzucając nikomu swoich poglądów, przekonań – lekarze katoliccy mają prawo oczekiwać i wymagać szacunku dla swoich poglądów i wolności w wykonywaniu czynności zawodowych zgodnie ze swoim sumieniem.”

Jak naprawdę wygląda życie par decydujących się na in vitro?

Łukasz Szumowski - minister kierujący się w pracy Duchem Świętym

Nie potępiam ludzi wierzących, praktykujących, chwalących się swoją wiarą. Wręcz podziwiam ludzi, którzy otrzymali łaskę wiary. Zazdroszczę. Myślę, że wiara może im pomagać w trudnych życiowym momentach. Że sprawia, iż każdego dnia starają się być lepszymi ludźmi (przecież żadna religia nie zakłada, że warto kłamać, zabijać, być złym człowiekiem dla bliźniego).

Ale nie zgadzam się na to, by wiara miała decydujący wpływ na zawodowe decyzje ministrów! Nie zgadzam się na to, żeby wiara, sam Duch Święty, dyktował urzędnikowi państwowemu co ma robić, a czego ma nie robić.

Dziś Duch Święty mówi, że antykoncepcja, aborcja i in vitro są złem. Czy kiedyś nie mówił (a może jeszcze powie), że okulary są złem? No bo Stwórca tworzy człowieka, jego oczy i choroby oczu przecież. Dlaczego mamy zmieniać dzieło stwórcy?

Głupie argumenty? A czy nie jest głupie mówienie mojej przyjaciółce i jej mężowi, że nie mogą w Polsce dostać pomocy przy staraniach o wymarzone dziecko?! Na całym świecie by mogli, metoda in vitro ma wiele lat, urodziły się miliony szczęśliwych, chcianych dzieci... Ale u nas nie dostaną pomocy państwa przy leczeniu, przy staraniu się o dziecko. Bo... Duch Święty!

Dla mnie to jest skandal! Znowu wstyd. I złość wielka, prawda? 

Listę lekarzy, którzy podpisali deklarację wiary znajdziecie tutaj. Warto zajrzeć zanim zapiszesz się do ginekologa, od którego chcesz receptę na pigułki antykoncepcyjne...

Polecamy!
Małgorzta Rozenek wkurzona za wypowiedź o dzieciach z in vitro: „Czy naprawdę dajecie sobie prawo, żeby ranić i obrażać dzieci?”Radny PiS: „Dzieci z in vitro to eksperymenty gentyczne, jak truskawki bez smaku”