Trump Melania i Obamowie fot. ONS

Donald Trump skandalicznie traktuje swoją żonę

Jeśli masz syna - pokaż mu to koniecznie! Jesteś mamą dziewczynki? Ona musi to zobaczyć! Nie masz dzieci? Obejrzyj, żeby wiedzieć, jakie spotkało cię szczęście!
Magda Roszkowska / 27.01.2017 16:14
Trump Melania i Obamowie fot. ONS

Kiedy zobaczyłam ten filmik pierwszy raz, od razu pokazałam go 12-letniej córce. Bez żadnej sugestii czy komentarza, rzuciłam tylko „zobacz”.

Jagoda była naprawdę przerażona! Pytała „jak to możliwe, że człowiek, który jest przywódcą tak wielkiego kraju, który ma pokazywać, jak się zachować, tak traktuje kobietę?!”.
Nie wiedziałam, co odpowiedzieć. Ale wiedziałam, że jej tata i brat dobrze ją traktują, że kłuje ją w oczy chamstwo i że, OBY!, nie pozwoli sobie na takie zachowanie. Uff.

 
Syn, lat 15, powiedział, że "boi się Trumpa". Gdy dopytywałam, powiedział, że "człowieka nie definuje pozycja, urząd, stanowisko. Jego najlepszym wyznacznikiem nie są decyzje polityczne, przemówienia, ani wywiady. Tylko zwykłe rzeczy, to jak podaje rękę swojej żonie, jak ją traktuje". 

Drugie uff. Mam nadzieję, że będzie tak myślał już zawsze.

10 sytuacji, za które świat pokochał Michel Obamę. Na zawsze!

Udostępniłam filmik też na Facebooku. Nie ja jedna. Pod tym filmem na fanpejdżu Doroty Zawadzkiej długa dyskusja. Sprawa oczywista? Przerażający brak kultury, smutne i szokujące? Cóż, nie do końca…
Są też komentarze w zupełnie innym stylu.

„Jak dla mnie to normalne zachowanie prostych ludzi. Nie lubię wszystkiego na pokaz.”

albo

„Tak się manipuluje ludźmi.”

albo

„Wynik demokratycznych wyborów czy to w Polsce czy w USA należy zaakceptować i uszanować… większość zdecydowała, że chcą zmiany”

Jest też sporo o tym, że „Obama zdradzał Michele i miał romans” oraz, że „mi też mąż nie otwiera drzwi, nie podaje ręki, a wiem, że kocha mnie nad życie”.

Wrrr! Ludzie! Jaka manipulacja? Tu nie chodzi o politykę! Nie chodzi o wykształcenie czy stanowisko! To ma niewielkie znaczenie kto jest pokazany na tych filmikach (choć trudno o tym nie myśleć).
Ci ludzie mogliby wysiadać ze starej skody pod kinem czy kościołem w Pcimiu Dolnym! 
Chodzi o to, że pan na filmie po lewej stronie jest nauczony dobrych manier, jest kulturalny, okazuje szacunek kobiecie, z którą dzieli życie i tak powinni zachowywać się wszyscy panowie/chłopcy.
Po prawej jest buc, i tak, kochane dzieci, nigdy się nie zachowujcie!

 
Jeśli masz syna - pokaż mu to koniecznie! I tłumacz, że tak nie wolno się zachowywać. Jesteś mamą dziewczynki? Ona musi to zobaczyć! I dowiedzieć się, że kobieta, która ma wszystko, ale nie ma szacunku człowiek, z którym spędza życie, nie będzie szczęśliwa!

Nie masz dzieci? Zapamiętaj ten filmik, żeby wiedzieć, jakie spotkało cię szczęście! Szczęście, że nie wyszłaś za obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych! Nie wierzę, że są kobiety, które wolą (tak szczerze, najszczerzej, w głębi serca) te najdroższe sukienki świata i brak szacunku od zwykłych kiecek z sieciówek i poczucia, że spędzają życie z kimś, kto darzy je szacunkiem. Ja na pewno wolę to drugie! 

 

Polecamy! On to naprawdę powiedział! 10 cytatów z Donalda Trumpa!

Klamczuchy, grubaski i do zmieniania pieluch - co Trump mówił o kobietach w kampanii