POLECAMY

To był najgorszy rok w moim życiu. Nauczył mnie 5 bezcennych rzeczy

Najgorszy rok w moim życiu właśnie się kończy. Nienawidzę go szczerze. Mam ochotę go opluć, zepchnąć ze schodów. Chciałabym o nim zapomnieć, choć pewnie się nie uda. A najdziwniejsze jest to, jak wiele mnie ten rok… nauczył.
Magda Roszkowska / 9 miesięcy temu
To był najgorszy rok w moim życiu. Nauczył mnie 5 bezcennych rzeczy fot. Fotolia

Rok temu prosiłam was, byście zrobiły sobie jedno postanowienie noworoczne - byście były same dla siebie dobre. Dziś wiem, że to słaby pomysł. Nie, stop! Może nie aż tak. Warto, trzeba nawet o siebie dbać. Żeby nie zwariować, bo zwyczajnie na to zasługujemy. Ale to nas, niestety, nie uchroni przed bólem. Szczególnie gdy cios przychodzi tak nagle…

List do kochanki mojego męża. Prawdziwy...

Spędziliśmy ze sobą więcej niż połowę życia. Był miłością i przyjacielem. Tak właśnie o nim myślałam. Nagle okazało się, że to wszystko jest wydmuszką, nieprawdą. Że kłamstwa, zdrady, drugie życie… 

Wszystko się rozsypało. Ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu nadal jednak żyję. I wielu rzeczy się nawet nauczyłam. Oto najważniejsze z nich. 

1. Nie ma rzeczy niemożliwych

Można zdobyć Mount Everest, można założyć firmę i spełniać marzenia, można wygrać ze strasznym rakiem. Ale można też zostać skrzywdzonym przez osobę, której wierzysz bezgranicznie, którą kochasz.

Granice nie istnieją. W obie strony. Warto sobie to uświadomić? Ja się nie prosiłam, ale cóż…

2. Samotne kobiety zasługują na pomnik. Pomnik na każdej ulicy!

To są siłaczki, boginki wręcz! Od rana do nocy same! Od rana do rana raczej. Non-stop. Rano wstają pierwsze. Muszą obudzić siebie, obudzić dzieci. Kawa, kakao, mleko, bułki do szkoły, owoce, 25 zł na wycieczkę i krepina na plastykę. Praca (Bogu dzięki za pracę!), zakupy, obiady, kolacje, dentyści, buty, baseny, syropy, librusy, kartkówki, klasówki, pyskówki. Cały czas na posterunku. Aż do buziaka na sen. I pomoc w usypianiu. I gaszenie świateł i biegiem do pustego, zimnego łóżka, bo rano wszystko zaczynają od nowa. SAME. A kawa, mleko i bułki same nie trafiają do kuchni...

 

3. Można spędzać Sylwestra bez nikogo

Wiem, nie jestem pierwsza, która się o tym przekonała. I nie jest to najboleśniejsza lekcja życia. Ale dla mnie dość to szokujące. Kiedy czujesz to na własnej skórze.

25 ostatnich lat żegnałam i witałam z nim. I z przyjaciółmi. Hucznie. W tłumie. W tym roku będę się przytulać do przerażonego psa. Bo dzieci… mają już tyle lat, że spędzają ten wieczór z przyjaciółmi.

4. Jesteśmy silniejsze niż myślimy

Jesteśmy. Naprawdę.

5. Psychotropy nie są lekiem na całe zło

Proszki pomagają. Nie ma się co ich bać. Zabierają łzy i uczucia. Na początku pozwalają żyć z dnia na dzień. Z czasem stają się zbędne. Trzeba wyczuć ten moment.

Psychoterapia pomaga jeszcze bardziej. Ale swoje trzeba wypłakać. Najlepiej też dużo mówić, żeby z siebie wyrzucać to zło. Nie każdy jest w stanie. Nie każdy ma komu. Ja mam komu (Kochani, dziękuję!) i dużo mówię (pisanie też jest dobre). Ale muszę jeszcze czasowi dać czas, żeby wyleczył, co ma wyleczyć.
Oby nie trwało to przez cały nowy rok… Oby ten 2018 był lepszy. Dla wszystkich.

 

Polecamy! 9 kobiecych tytułów 2017 roku, o których mogłaś nie słyszeć, a powinnaś
Jaki bedzie rok 2018? Poznaj swój horoskop na 12 miesięcy!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/9 miesięcy temu
Pani ma od zawsze w opisie: kobieta, mama.... feministka, kocha kobiety. A gdzie ten pani chłop? no właśnie.. Może dlatego u tej drugiej? Facetów to Pani naprawdę nie lubi i to widać. Ma Pani syna prawda?
/9 miesięcy temu
Przykro mi, szczerze współczuję, jestem w podobnej sytuacji od wielu lat... i nic się niestety nie zmienia, nie to żebym nie chciała... ale mimo że w życiu osiągnęłam dużo, brakuje bratniej duszy, oceny wszystkich są różne i bolą.... czasem się zastanawiam czy mogę być jeszcze szczęśliwa....
/9 miesięcy temu
Ten bardzo zły rok odszedł już w zapomnienie. Ja również teraz czekam na nowe. Oby było lepsze... Najgorszy jest strach przed zmianami. A kiedy zmiany same nadchodzą można jedynie je zaakceptować. Bo obrażenie się na rzeczywistość prowadzi jedynie do marazm i zgorzknienia. Powodzenia Magda i wszystkiego najlepszego w tym Nowym Roku!
POKAŻ KOMENTARZE (3)