POLECAMY

1% dla Marysi. Nie dla przypadkowego dziecka. Właśnie dla niej!

Wyobraź sobie, że jesteś nieustająco głodna. Non stop potwornie głodna! Że twój apetyt może być groźny dla twojego życia. Że kiedy nie jesz, dostajesz ataków furii. Koszmar, prawda? A umiesz sobie wyobrazić, że takie dolegliwości ma twoja córeczka? Koszmar do potęgi!
1% dla Marysi. Nie dla przypadkowego dziecka. Właśnie dla niej! fot. Fundacja Przyjaciółka

Mama Marysi nie może się poddawać. Musi się ogarnąć. Musiała się nauczyć żyć z koszmarną, rzadką chorobą, z którą urodziła się jej córeczka. Zespół Pradera-Williego jest nieuleczalny i skomplikowany. Jego najbardziej charakterystycznym objawem jest ciągłe odczuwanie głodu. Głodu grożącego śmiercią. Ale to nie wszystko. Chorobie towarzyszy też niskorosłość, obniżona masa mięśniowa, bezdech senny, wybuchy złości i agresji.
 

Gdy miał 4 lata okazało się, że ma autyzm. Ale jego rysunki... Musisz je zobaczyć!

Z tym wszystkim musi się borykać mała Marysia (nie skończyła jeszcze czterech lat) oraz jej rodzice, którzy kochają dziewczynkę ponad wszystko. Nie ma leku na tę chorobę, ale można naprawdę dużo zrobić, by dziewczynka czuła się dobrze, by się rozwijała, poznawała świat. Terapie, turnusy rehabilitacyjne i zajęcia z terapeutami działają cuda. Działają cuda i kosztują krocie. Jaką rodzinę na to stać?
 

Marysi rodzice zwrócili się z prośbą o pomoc finansową do Fundacji Przyjaciółka. Ja tę fundację znam dobrze! Znam ludzi, którzy ją tworzą, pamiętam dzieci, którym pomagaliśmy w ostatnich latach.

Fundacja Przyjaciółka pomaga dzieciom chorym i niepełnosprawnym, maluchom i starszakom ze świetlic środowiskowych oraz dzieciom w pieczy zastępczej. Dla dzieci ze świetlic co roku wypełniam plecak na 1 września i robię prezenty pod choinkę. I wiecie, co jest najcudowniejsze? Mogę zobaczyć, jak się z tego cieszą! Fundacja udostępnia filmy, na których widać wręczanie tych upominków.

Pomaganie innym uzależnia - mówi szefowa Fundacji Przyjaciółka

Dlaczego o tym piszę? Bo wiem, że nie wszyscy są pewni, że pomoc zawsze trafia dokładnie tam, gdzie jej potrzeba. Fundacja Przyjaciółka gwarantuje to w 100%. I to mnie przekonuje co roku do oddania swojego 1% z podatku właśnie ich podopiecznym.

Namawiam do tego wszystkich znajomych, mamę, przyjaciół. I was. Marysia naprawdę z tego skorzysta! Nie anonimowe dziecko. Marysia.

Więcej o tym, jak pomóc Marysi na stronie Fundacji.

Przekazanie 1% podatku na Fundacje nic nie kosztuje, za to znacznie może pomóc potrzebującym. Kto może przekazać 1 % podatku dochodowego? Każdy z nas!

Polecamy: Nie trzeba wiele, by pomagać! Ważne, byś przekazała komuś 1%. Zobacz, komu warto!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)