fot. e-choinki.pl

Najmodniejsza choinka już w Twoim domu

Szukanie prezentów, robienie zakupów, gotowanie, sprzątanie – poza tymi przedświątecznymi czynnościami jest jeszcze jedna – najprzyjemniejsza - ubieranie choinki. Jak sprawić, aby w tym roku Twoja choinka była wyjątkowa, a przystrojenie jej proste, wygodne i godne zazdrości wszystkich, którzy ją zobaczą?
/ 29.05.2019 08:18
fot. e-choinki.pl

Święta bożonarodzeniowe zawsze wywołują w nas stres – chcemy, aby wszystko było idealne. Mieszkanie musi błyszczeć, jedzenie musi być wyśmienite, prezenty udane, a choinka – najpiękniejsza. A najlepiej, żeby co roku była inna. Nie wszystkim z nas jednak wystarczy czasu na znalezienie idealnego naturalnego drzewka ,dlatego coraz większa ilość ludzi stawia na sztuczne choinki.

Wybór choinki jest indywidualną sprawą każdego z nas. Podobnie jest ze świątecznymi ozdobami – wybieramy je wedle naszego gustu, dobieramy do kolorystyki mieszkania. Warto jednak wiedzieć, jakie trendy w przyozdabianiu choinek dominują w tym roku!

Wybór drzewka

Jako pierwsze pojawia się pytanie, czy drzewko powinno być prawdziwe, czy sztuczne? Oczywiście lepsza byłaby prawdziwa choinka, bo ma piękny, charakterystyczny, kojarzony ze świętami zapach. Pamiętajmy jednak, że pozostawia po sobie mnóstwo igieł na podłodze, ma łamliwe gałązki, które często łamią się pod ciężarem ozdób. Problem jest również ze znalezieniem wymarzonego, gęstego drzewka. Choć kramów z żywymi drzewkami w okresie przedświątecznym jest jak grzybów po deszczu, to jednak znalezienie foremnego egzemplarza jest niezwykle czasochłonne. A w okresie przedświątecznym szczególnie zależy nam na czasie.

Ze sztucznymi choinkami jest o wiele łatwiej - mają idealny wygląd, posłużą nam przez kilka sezonów, nie obudzą naszych ekologicznych wyrzutów sumienia, są przystosowane do wieszania bombek i możemy je kupić już ubrane, a nawet – zamówić przez Internet!

- Kiedyś większość z nas gościła w swoich domach prawdziwe drzewka, jednak dzisiaj proporcje te odwróciły się na rzecz sztucznych choinek. Przemawiają za tym różne względy – ekologiczne, trwałościowe i estetyczne -  mówi Katarzyna Macher, ze sklepu internetowego e-choinki.pl. Dodatkowym atutem sztucznych drzewek jest to, że nie musimy martwić się o przestrzeń, jaką zajmą. Nie będziemy mieli problemu z przycinaniem lub skracaniem choinki – kupimy ją od razu w konkretnym, dogodnym dla nas wymiarze.

Dekoracja

Kiedy już zdecydowaliśmy się na wybór odpowiedniej dla nas choinki pozostaje tylko odpowiednio ją „ubrać”. Najpierw zastanówmy się, jaki kolor bombek, stroików, światełek i innych ozdób będzie pasował do kolorystyki wnętrza mieszkania lub pokoju, w którym ustawimy nasze świąteczne drzewko. Wybierzmy także odpowiedni typ ozdób, pamiętając, aby nie przesadzić. W tym roku wzrosła tendencja do delikatnego i niemalże naturalnego przyozdabiania drzewek. Katarzyna Macher, zapytana o tegoroczne trendy w zakresie zdobnictwa choinek odpowiada - W tym roku dużą popularnością cieszą się zwłaszcza choinki ustrojone w czerwone owoce ostrokrzewu. Wszystkie drzewka przyozdobione są dodatkowo szronem na gałązkach, co w połączeniu z kontrastową zielenią gałązek i czerwienią ostrokrzewu daje niezwykle piękny i niebanalny efekt. Wzrastający popyt na choinki z owocami ostrokrzewu jest bezpośrednim odzwierciedleniem utrzymującej się od kilku sezonów mody na choinki przyozdobione wszelkiego rodzaju dodatkowymi elementami – szyszkami, sztucznym śniegiem czy szronem. Popularne są również choinki z efektem młodych przyrastających gałązek – soczysta zieleń na końcach przechodząca naturalnie w ciemnozieloną. Głęboka barwa bliżej pnia tworzy wrażenie wiosennego, świeżego drzewka prosto z lasu. Zastanawiające, że wszystkie takie cuda możemy kupić nie wychodząc z domu – wystarczy nam dostęp do Internetu i odpowiednie zorientowanie w serwisach. Oto niektóre z nich: e-choinki.pl, gdzie kupimy od razu przystrojoną choinkę; choinki.waw.pl; duetsj.com.pl; choinkadodomu.pl.

Dodatki

Niezbędnym dodatkiem do każdej choinki jest oczywiście oświetlenie. Wybór oferowanych nam świątecznych lampek jest ogromny – od grających i mrugających w kilku kolorach świecidełek do zwykłych tradycyjnych lampek. Producenci prześcigają się w wymyślnych produktach – możemy nabyć choinkowe lampki w kształtach: sopli, bombek, aniołków, szyszek czy gwiazd. Pamiętajmy jednak o tym, aby oświetlenie choinki było przede wszystkim bezpieczne i energooszczędne, zwłaszcza, jeśli lubimy mieć zapalone lampki 24 godziny na dobę.