POLECAMY

Świąteczne last minute: rozplanuj z nami 4 dni porządków!

Jak rozplanować ostatnie 4 dni przed świętami, by potem nie zmagać się z nawałem pracy?
Świąteczne last minute: rozplanuj z nami 4 dni porządków! fot. Fotolia

Zwykle przedświąteczne sprzątanie zostawiasz na ostatnie dni. Jeśli mądrze rozplanujesz prace, nie padniesz ze zmęczenia i spędzisz Gwiazdkę w dobrej formie.

Większość z nas podchodzi do świąt bardzo ambitnie. Pragniemy przygotować najlepsze przysmaki, kupić najpiękniejsze prezenty, doprowadzić mieszkanie do perfekcyjnego błysku. Zależy nam również, aby wspaniale udekorować mieszkanie i stworzyć cudowną atmosferę. Nie zawsze to się udaje. Gdy bierzemy na siebie zbyt dużo obowiązków, zwykle szybko opadamy z sił lub po prostu siadają nam nerwy.

W tym roku może być zupełnie inaczej. Zabierz się do pracy odpowiednio wcześnie. Na dość gruntowne porządki wystarczą ci 4 dni!

Dzień pierwszy

  • Umyj okna oraz lustra. Jeśli będzie mróz, daruj sobie mycie okien. Jeśli jednak brudne szyby mają spędzać ci sen z powiek, wyczyść je tylko od wewnętrznej strony.
  • Umyj lodówkę oraz zamrażarkę. Będziesz potrzebować w nich przecież dużo miejsca! Wyrzuć przeterminowane produkty.

Jak umyć lodówkę?

Dzień drugi

  • Wyczyść ozdoby i bibeloty. Ta czynność zwykle zabiera sporo czasu, bo wymaga dużej precyzji.
  • Zrób porządek w szafkach. Przejrzyj przyprawy i produkty suche, które trzymasz w szafkach. Sprawdź, co trzeba kupić i sporządź listę zakupów.

Dzień trzeci

  • Odśwież i oczyść meble. Te wyściełane dokładnie odkurz i delikatnie przetrzyj gąbką zwilżoną w wodzie z octem (1:1).
  • Przygotuj ozdoby choinkowe. Warto wcześniej je przejrzeć, odkurzyć, zobaczyć czy nie są uszkodzone, czy mają zaczepy. Zwłaszcza lampki mogą potrzebować naprawy.

Oryginalne ozdoby choinkowe z filcu

Dzień czwarty

  • Umyj łazienkę i WC. Kamień z armatury usuń ciepłym octem. Polej nim miejsca, które wymagają czyszczenia lub obłóż zmoczoną w occie szmatką i pozostaw na co najmniej pół godziny. Potem wyczyść szczotką.

 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)