POLECAMY

Nucisz właśnie "Last Christmas", a "All I Want For Christmas" to twój ukochany kawałek? Zobacz, ile zarobili wykonawcy na tych świątecznych hitach!

Sumy są po prostu astronomiczne... Wszyscy mogliby żyć na wysokim poziomie TYLKO dzięki wykonaniu jednej świątecznej piosenki!
Nucisz właśnie "Last Christmas", a "All I Want For Christmas" to twój ukochany kawałek? Zobacz, ile zarobili wykonawcy na tych świątecznych hitach! fot. ONS.pl

O ile listy przebojów co roku są szturmowane przez dziesiątki zupełnie nowych kawałków, o tyle w grudniu niezmiennie co sezon słuchamy tych samych hitów. Świąteczne piosenki stały się już kultowymi klasykami, a nowe kawałki chyba nigdy nie dorównają popularnością tym sprzed kilkunastu/kilkudziesięciu lat.

Quiz - sprawdź, jak dobrze znasz świąteczne przeboje!

Żartujemy zawsze, że nie ma świąt bez Wham! i ich "Last Christmas", a Mariah Carey co roku musi nucić zmysłowo, że pod choinkę chciałaby dostać tylko swojego ukochanego. Równie często słuchamy Cliffa Richarda i jego "Mistletoe and Wine" oraz "Merry Christmas Everyone" Shakin'a Stevensa. Co ciekawe... te pozycje wcale nie są ścisłą czołówką najlepiej zarabiających świątecznych kawałków!

Mariah Carey "All I Want For Christmas Is You"

Teledysk, w którym Mariah w kuszącym stroju mikołajki wyśpiewuje swoje świąteczne marzenie, został już obejrzany na YouTubie ponad 220 milionów razy. A warto wziąć pod uwagę, że piosenka biła rekordy popularności jeszcze na długo przed erą YouTube'a, ponieważ powstała w 1994 roku.

Siostra Mariah Carey aresztowana

22-letni kawałek jest jednym z najpopularniejszych świątecznych przebojów. Jak do tej pory Mariah zarobiła na nim około 50 milionów dolarów, co daje w przeliczeniu średnio około 10 milionów złotych każdego roku. A z pewnością przed tą piosenką jeszcze wiele sezonów świetności i bycia na szczycie...

Wham! "Last Christmas"

Piosenka zespołu Wham! jest jeszcze o 10 lat starsza niż przebój Mariah Carey. Powstała w roku 1984 i od tamtej pory nie wyobrażamy sobie bez niej Bożego Narodzenia.

Myślisz, że George Michael i spółka zarabiają na swoim kawałku jeszcze więcej niż pani Carey? Cóż, to może być nieco zaskakujące. Co roku zespół w przeliczeniu zarabia na "Last Christmas" około 2,2 miliona złotych.

Cliff Richard "Mistletoe and Wine"

Cliff Richard rocznie za swoją piosenkę otrzymuje co sezon średnio 0,5 miliona złotych. W 1988 po premierze kawałka znawcy rynku spekulowali że "Mistletoe and Wine" przez dziesięciolecia będzie utrzymywać się w czołówce najsłynniejszych świątecznych piosenek. I mieli rację!

Shakin' Stevens "Merry Christmas Everyone"

Cóż, w porównaniu z innymi wykonawcami, Shakin' Stevens nie może poszczycić się aż tak zawrotnymi sumami na koncie. Co roku zarabia na swojej piosence tylko... 12,5 tysiąca dolarów. W przeliczeniu na złotówki daje to około 50 tysięcy. Sam autor "Merry Christmas Everyone" zarabia jednak 5 razy więcej, niż wykonujący ją Shakin'.

Slade "Merry Xmas Everybody"

Muszę przyznać szczerze, że nigdy nie słyszałam tej piosenki. W Polsce nie jest ona zbyt znana, ale za granicami naszego kraju plasuje się w czołówce najlepiej zarabiających świątecznych wykonań.

Każdego roku zespół zarabia na niej 630 tysięcy dolarów, czyli ponad 2 miliony złotych. Może w porównaniu do Mariah Carey ta suma nie brzmi zawrotnie, ale i tak zaskakuje!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)