Nie zniszczy ich kot, ani dziecko. Wspaniale udekorują dom na Święta

Barbara Lasota / 11 miesięcy temu
Nie zniszczy ich kot, ani dziecko. Wspaniale udekorują dom na Święta fot. Fotolia

Stroiki bożonarodzeniowe do powieszenia to idealny pomysł do małego mieszkania bo nie zajmują cennego miejsca. Polecamy je także tym wszystkim, którzy mają w domu niesfornego psotnika: dziecko lub czworonoga. Najwięcej wdzięku ze wszystkich małych dekoracji bożonarodzeniowych wiszących mają wianki. Można je upleść z samych gałązek za pomocą drucika lub sznurka, albo przygotować na wianku z wikliny lub słomy. Mogą być ozdobione bombkami kokardami, szyszkami, światełkami. Wszystko zależy od wyobraźni i stylu wnętrza.

Wieniec z bombek

Taki stroik bożonarodzeniowy jest bardzo łatwy do zrobienia. Wieniec może być ozdobą drzwi wejściowych (w tym wypadku najlepiej sprawdzą się plastikowe bombki) lub każdej innej pionowej powierzchni w domu. Może być także rodzajem świecznika, w który możesz wstawić jedną grubą lub kilka cienkich świec.
Oto jak go zrobić:

  • Do przygotowania wieńca potrzebna  jest podstawa np. z wikliny, słomy lub styropianu, klej w pistolecie i bombki.
  • Można mieć bombki w jednym rozmiarze, małe lub w kilku rozmiarach. Wtedy dekorację łatwiej zagęścić i jest ciekawsza. Kolory dopasuj do kolorystyki wszystkich świątecznych dekoracji.
  • Bombki przyklej nie tylko do konstrukcji, ale też do siebie nawzajem. Niektóre wcale nie będą dotykały podstawy.
  • Pamiętaj także, o wypełnieniu wewnętrznej strony wieńca. Tam najbardziej widać braki. Jeśli podstawa jest biała, pomaluj ją na kolor bombek.
  • Możesz również ozdobić bombkami tylko część podstawy a część zostawić pustą. Oczywiście jeśli jest estetyczna.
  • Decydując się na jeden kolor ozdób, zróżnicuj odcienie. Wykorzystaj również matowe i brokatowe ozdoby.
  • Można tak sklejać bombki, aby na zewnątrz eksponować tylko ich okrągłą część. W tym celu dobrze jest wcześniej zdjąć z nich mocowania na sznurek. Ale można też celowo wyeksponować w niektórych blaszane ogonki.

Wieniec z szyszek

Robi się w taki sam sposób jak ten z bombek. Najlepiej wykorzystać małe szyszki sosny. Można je pomalować farbą w aerozolu np. białą lub srebrzystą, ale można też zostawić naturalne, wtedy będzie to dekoracja eko. Szyszki przyklejaj raz koło razu. Możesz je uzupełnić kilkoma zielonymi gałązkami lub np. dorodnymi orzechami włoskimi. Ciekawe może być także połączenie szyszek i bombek.

Wieniec z gałązek iglaków

Tradycyjny robi się z gałązek świerka lub jodły, ale kto ma w ogrodzie cis, jałowiec, tuję, ten może je również wykorzystać do wykonania wiszącego stroika bożonarodzeniowego. Niewielkie gałązki łączy się w pęczki po 3 i owija drutem. Kolejno dodaje się następne pęczki. Prościej wykonać wianek z gałązek na podstawie ze styropianu lub gąbki kwiaciarskiej, przyklejając gałązki klejem. Między gałązki można wpleść zasuszoną jarzębinę, dziką różę lub ozdobić wieniec bombkami albo po prostu piernikami i laskami cynamonu. Bardzo ładny jest też taki zupełnie bez ozdób, jedynie ze skromną białą wstążką.

Wianek ze światełek

Jeśli masz sznur drobnych lampek i mają dyskretny biały przewód, możesz z nich uformować wianek i powiesić np. na scianie w przedpokoju. Najlepszy jest komplet na baterie, bo wtedy nie jesteś uzależniona od gniazdka. Światełkami można także udekorować pozbawiony dekoracji wianek z zielonych gałązek.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)