Kaszel może być spowodowany czynnikami zakaźnymi - wirusami, bakteriami lub pasożytami.

Zachowanie psa, a jego zdrowie?

Kiedy Twój pies szczeka, wyje, piszczy i w ogóle jego zachowanie pozostawia wiele do życzenia, może to być oznaką, że coś nie tak dzieje się z jego zdrowiem.
/ 22.10.2010 11:17
Kaszel może być spowodowany czynnikami zakaźnymi - wirusami, bakteriami lub pasożytami.

"Zapobiegaj zamiast leczyć" - pamiętaj o tym, bo tak jest przede wszystkim taniej, mniej nerwowo i lepiej dla wszystkich. Lepiej jest pamiętać o szczepieniach profilaktycznych psa, o regularnym odrobaczeniu, zabezpieczeniu przeciw kleszczom i pchłom, przeprowadzaniu profilaktycznych badań u lekarza weterynarii, niż później wydawać pieniądze na długotrwałe leczenia, zabiegi czy operacje, którym można było zapobiec.

Zobacz także: Jak odpowiednio dobrać sobie psa?

Zdarza, że złe zachowanie psa może być spowodowane jego chorobą, bólem, cierpieniem, dyskomfortem fizycznym. Musisz pamiętać, że pies nie powie Ci przy kolacji, że ucho go boli, nie napisze listu, że boli go brzuszek. Jego środkiem komunikacji jest jego zachowanie, wydawanie dźwięków (szczekanie, wycie, piszczenie...). 

Zobacz także: Po co psu czesanie? Poznaj główne zasady

Nie możesz mówić, że pies jest złośliwy, zły, niedobry - może po prostu być chory, cierpiący.

Jeżeli nie chcesz do tego dopuścić to pamiętaj o profilaktyce a w momencie niepokojącego zachowania Twojego czworonoga najpierw udaj się do swojego lekarza weterynarii, żeby sprawdzić czy wszystko w porządku.

Podczas leczenia pamiętaj o tym, że Twój pies ma prawo czuć się źle i może zdarzyć mu się złe zachowanie. 

Jeżeli już jesteś szczęśliwym posiadaczem czworonoga o wilgotnym nosie to warto czasami przyjrzeć się waszemu układowi, tak krytycznie, bez ściemniania. Dogadujecie się? Macie podobny temperament? Kto kim rządzi? Czy komuś taki układ przeszkadza? Czy dajesz z siebie tyle, ile Twój pies oczekuje i potrzebuje i na ile zasługuje oferując Ci całkowite oddanie i ogromną miłość? Jeżeli jesteście zgodną parą to mogę tylko pogratulować - dobraliście się świetnie i oby tak dalej. Jeżeli jednak widać jakieś małe rysy na tym obrazku to czytaj moje porady na wieszjaku.pl.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)