Uwaga! Wbrew pozorom niewskazane są zabawy patykami – w trakcie tych zabaw nie trudno o uraz u psa.

Ile powinien spacerować Twój pies?

Zobacz jakie dawki spacerowania zaleca ekspert wieszjak.pl - zoopsycholog. Spacery bowiem mają ogomny wpływ na samopoczucie Twojego psa i jego zachowanie.
/ 23.09.2016 14:51
Uwaga! Wbrew pozorom niewskazane są zabawy patykami – w trakcie tych zabaw nie trudno o uraz u psa.

Jak najdalej, jak najczęściej, jak najwięcej, jak najintensywniej - tak właśnie odpowiedziałby Twój zdrowy pies na pytanie o to jakie spacery lubi. A Ty co mu oferujesz? Spełniasz jego potrzeby? Masz taką możliwość?

Zobacz także: Jaki kaganiec wybrać dla psa?

Właśnie kwestia spacerów jest bardzo istotna przy wyborze psa. Punktem wyjścia jest fakt, że z każdym psem trzeba wychodzić i nie chodzi tu o wypuszczenie na ogródek, bo po jakimś czasie pies będzie ten ogródek traktował jako część domu i nie będzie odczuwał komfortu podczas wypróżniania się (będzie miał "wyrzuty sumienia", że brudzi na terenie, który uważa za dom, co w konsekwencji może powodować, że niezauważenie tego problemu może prowadzić do tego, że naprawdę zacznie się wypróżniać w domu i... nie będziesz mieć prawa oskarżać o tą sytuację Twojego psa). 

Zobacz także: Socjalizacja psa jest ważna

Są rasy psów, które wymagają kilku czy nawet kilkunastu kilometrów dziennie biegu, są takie, które muszą uprawiać sporty, inne powinny popływać, ale żaden nie będzie szczęśliwy z szybkiego obejścia bloku dookoła albo "spaceru" na kawałku trawy między ulicą a torami tramwajowymi.

Niestety duża liczba polskich miast nie ma specjalnych miejsc przyjaznych psom, ale wtedy warto uwierzyć w moc wyobraźni, wyjść poza dzielnicę, może podjechać samochodem do lasu, parku, za miasto. Dla chcącego nic trudnego - to nie musi dotyczyć każdego spaceru (chociaż uszczęśliwiłoby psa).

1 spacer dziennie powinien być tym dłuższym - i to niezależenie od pogody.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/23.09.2012 17:52
Mój wychodzi 4 razy dziennie:)