Czy wiesz jak zyskać sobie posłuch u psa?

Czy wiesz jak zyskać sobie posłuch u psa?

Niektóre psy mają tendencję do przejmowania przywództwa i nie słuchania swojego pana. Jako właściciel psa nie powinieneś dać sobie wejść na głowę, bo to może doprowadzić do agresywnych zachowań pupila wobec ciebie. Pokaż psu kto tu rządzi i wykonaj z nim takie oto ćwiczenie.
/ 12.09.2010 18:29
Czy wiesz jak zyskać sobie posłuch u psa?

Już od szczenięcych lat powinieneś wpajać, kto jest jego panem i na co może sobie pozwolić wobec ciebie. Ćwiczenie jest przeznaczone dla szczeniąt i młodych psów, lecz skutkuje także u starszych, jednak będzie trudniej uzyskać zamierzony efekt. Pies starszy przyzwyczajony do dominującej pozycji może potraktować cię jak rywala, dlatego powinieneś zachować ostrożność. Nie krzycz na psa i nie rób gwałtownych ruchów - nie pokazuj nagle jakim jest stanowczym panem, bo pies odpłaci ci się agresywnym zachowaniem.

Stań z tyłu za psem, chwyć go pod przednimi łapami i podnieś. Pies ma stać na tylnych łapach. Trzymaj psa w takiej pozycji przez 45 sekund. Postaw go na ziemię i daj smakołyk za spokojne zachowanie. Zgań jeśli będzie się wyrywał.

Teraz połóż psa na boku. Przytrzymaj jedną ręką jego pysk, a drugą mocno przyciśnij do klatki piersiowej. Trzymaj go w tej pozycji 45 s. Pochwal gdy będzie leżał spokojnie i daj smakołyk, zgań jeśli będzie się wyrywał. Powtarzaj oba ćwiczenia kilka razy w tygodniu, aż pies będzie wykonywał je spokojnie. Jeżeli jednak jest agresywny, warczy, próbuje chapnąć cię za rękę, zaprzestań ćwiczeń. Oznacza to, że pies jest przekonany o swojej dominacji i traktuje cię jak rywala. W takiej sytuacji musisz udać się z psem na terapię do doświadczonego behawiorysty.

Rozpocznij naukę podstawowych komend (lub je przypomnij): siad, leżeć, zostań, do nogi, chodź. Nie toleruj jednak wykonywania poleceń ze zwłoką - reakcja ma być natychmiastowa. Staraj się potem zawsze wynagrodzić psa przynajmniej słowna pochwałą jak nie smakołykiem.

Jeżeli twój pies żebrze lub domaga się pochwały, na którą nie zasłużył, odwróć się do niego tyłem i udawaj, że go nie słyszysz. Pies zrozumie po pewnym czasie, że nie zwracasz na takie zachowanie uwagi, więc nie warto powtarzać takiego zachowania w przyszłości. Pamiętaj, że twoja uwaga i akceptacja są najważniejszymi rzeczami, o którą zabiegają psy.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/13.01.2017 04:28
Psy zachowują sie jakby były w stadzie, a nie jak ludzie którym czegoś potrzeba. To tez warto ich sposobami pokazać kto tu jest dominujący a nie ludzkimi. Pisząc ze to idiotyzmy sama okazujesz swój płytki poziom rozumowania i ignorancje.
/20.08.2013 16:23
Co za idiotyzmy - co ma na celu to podnoszenie psa i przyciskanie go do ziemi? Nie lepiej nauczyć psa, że człowiek dysponuje wszelkimi zasobami i WARTO się go słuchać?