POLECAMY

Odkurzacz do domu

czakra
napisał/a: czakra 2018-05-09 15:08
Cześć! Rozglądamy się za nowym odkurzaczem i jak patrze na to co jest w sklepach, to przyznam szczerze, nie mam pojęcia co wybrać. Myśleliśmy z lubym, czy by nie zdecydować się na odkurzacz bezworkowy, ale przeglądając fora, jest tyle samo ich zwolenników, co przeciwników. Odkurzacz wodny odpada, bo podobno z niego śmierdzi. A wy jak uważacie, albo jakie macie doświadczenia?
carbonarara
napisał/a: carbonarara 2018-05-10 12:11
Jeśli chodzi o odkurzacze, to zamiast jaki typ, istotniejsza jest chyba jego moc. Najmocniejsze są chyba, bezworkowe. Odnośnie natomiast wodnych i klasycznych, to trudno mi powiedzieć, co lepsze. Wiem, tak jak wspomniałeś, że z wodnych śmierdzi. Klasyczne są chyba najcichsze i nie pobierają tyle energii.
napisał/a: karolalalala 2018-05-11 08:41
Jeśli chcesz mieć czyste powietrze po odkurzaniu, to dobrym wyborem jest odkurzacz wodny. Wszystkie syfy zostają w wodzie. Niestety, jak się zapomni go umyć, to zaczyna z niego strasznie śmierdzieć. Odkurzacz workowy ogólnie jest chyba najlepszym wyborem, ale w miarę zapełniania worka moc zasysania jest coraz słabsza. A to odbija się na jakości odkurzania. Nigdy nie miałam odkurzacza bezworkowego, więc nie będę się tutaj wypowiadać.
napisał/a: zosia-ka 2018-05-14 11:53
Ja obecnie mam odkurzacz bezworkowy Miele Blizzard CX1 z Matrix Media. O ile w workowych występował problem ze spadkiem mocy podczas zapełniania worka, o tyle nie zauważyłem tego w przypadku mojego modelu. Przede wszystkim nigdy nie udało mi się zapełnić całego pojemnika. Bo przynajmniej raz w miesiącu go opróżniam. Samo sprzątanie też nie zabiera tyle czasu, jak w przypadku klasycznego.
carbonarara
napisał/a: carbonarara 2018-05-18 15:03
Ja nigdy nie zagłębiałem się w temat odkurzaczy. Dla mnie najistotniejsze było, żeby po prostu działały. Ale tak jak mówiłem, najważniejsza jest moc samego odkurzacza. Jak powyżej zaznaczli, w przypadku workowych moc potrafi spadać. Czyli trzeba by częściej worki w odkurzaczu wymieniać, co też wiążę się z kosztami, bo cena worka potrafi być różna, w zależności od producenta.