POLECAMY

mała łazienka

napisał/a: sokalska 2010-02-17 08:31
hej!!
zaczęlismy remoncik naszej małej łazienki a właściwie to było tylko pomieszczenie na łazienkę w stanie surowym. Narazie doprowadziliśmy do porządku ściany i sufit ale nie wiem co dalej.
Łazienka jest malutka 1,5x 2,5metra i niebardzo wiem jak tam rozplanować wszystko?? :confused: i jakie kolory byłyby dobre do takiego maleństwa?

może macie jakies pomysły??
Albo któras z Was ma taka małą łazienkę??

pomocy!!! :eek:
napisał/a: talkative 2010-02-18 10:39
Moja znajoma ostatnio robiła sobie remont w domu i również ma bardzo małą łazienkę. Nie da się niestety na takim metrażu bardzo poszaleć, wielu możliwości nie ma, ale wystarczy dobrać fajnie kolory :) Ona ścianę przy wannie ma w białych kafelkach, a przez środek leci szeroki pas (ok. 50 cm) czarnych płytek. Druga ściana też jest cała w białych płytkach, a dwie pozostałe są pomalowane na czerwony kolor (farba nazywa się karmazynowy przypływ). Wygląda to naprawdę super. Do tego mała pralka, stylowa umywalka, duże lustro nad umywalką, które optycznie powiększa tą łazienkę no i dobre oświetlenie przede wszystkim.
napisał/a: leniwiec 2010-02-19 13:24
Niestety z małymi łazienkami są problemy... Człowiek chciałby zmieścić wszystko co najpotrzebniejsze, a i jeszcze trochę przestrzeni by się przydało. Zobaczcie sobie może tą łazienkę jest może nico większa od tej co piszesz, ale warto przyjrzeć się tamtym rozwiązaniom - może coś wykorzystacie u siebie.
napisał/a: wiesia5 2010-02-27 02:32
Klasyka w urządzaniu małej łazienki daje dobry efekt. Bibeloty do szafek. W sprawach sprzętu agd - warto zainwestowac w pralko-suszarke, żeby nie zagracac łazienki wiszącym praniem;)
napisał/a: pawie_oko 2010-03-15 10:13
No tak jak robisz remont łazienki i masz ją małą możesz mieć problem. Niestety z racji miejsca, ale to nie powinno być większym problemem. Wystarczy tylko zastanowić się nad tym jaki kolor wybrać i pomyśleć, co w Twojej łazience będzie niezbędne.
Bo wiesz jeśli masz małą łazienkę pewnie nie możesz sobie pozwolić na wannę, a co do sprzętów, to wiesz np. pralkę możesz zawsze postawić w innym pomieszczeniu. W tym remoncie może ci pomóc jeśli pooglądasz sobie już gotowe aranżacje wnętrz.
napisał/a: misiaczek1412 2010-05-31 13:57
Ja bym proponowała duuużo jasnych kolorów. Ja też mam malutką łazienkę i mam do połowy jasne płytki z ciemnymi dodatkami i bursztynowo żółte ściany :) Poleciłabym Ci stronkę z ogromną ilością płytek i przykładowych pomysłów :) Zapraszam na stronkę. Pozdrawiam i mam nadzieję, że znajdziesz coś dla siebie :)
napisał/a: milenkaa 2010-06-02 13:15
Malutką łazienkę dobrze jest optycznie powiększyć. Można to zrobić np. dając jasny kolor na ściany, a ciemniejszy na podłogę. Podłoga to obowiązkowo mozaika, bo duże płytki tylko ją przytłaczają.
napisał/a: bonethugs4life 2010-10-21 12:30
Ja też proponuję jasne kolory, przede wszystkim płytek. Tutaj spoko by były np. Opoczno
http://www.opocznoplytki.pl/p/415/5423/-greta-beige-16-2x50-greta-polcolorit-plytki-lazienkowe.html , bardzo przyjemne w odbiorze kafelki z ładnym wzorkiem. Co do pralki, to najlepiej ładowana od góry, bo zajmuje najmniej miejsca i ten załadunek sprawniej przebiega. Kabina lepsza, niż wanna, też ze względu na miejsce.
napisał/a: rosin_murphy 2010-10-28 15:08
Małe łazienki wcale nie są aż takie straszne do urządzenia. Wszystko to jest kwestia odpowiedniego zaprojektowania wnętrza, wymyślenia pewnych funkcjonalnych rozwiązań, które są po prostu niezbędne na małej przestrzeni. Jeśli samemu sobie z tym nie do końca radzimy to najlepiej jest zgłosić się po pomoc do firmy projektującej wnętrza, n-design sobie świetnie radzi z takimi rzeczami.
Aaaa i zapomniałam - lustra zawsze powiększają małe wnętrza
napisał/a: misiaczek1412 2010-11-16 20:58
Możesz podpatrzeć projekty tutaj :) Na pewno coś wybierzesz :)
LEVADA
napisał/a: LEVADA 2011-05-24 12:34
Witam,

mała łazienka to pewnie nie zmieści się bidet, a szkoda bo to niezastąpione urządzenie.

Można zamontować coś takiego jak biobidet
napisał/a: buMalgobu 2011-07-01 12:48
W małej łazience podstawą są, jak już pisały poprzedniczki - jasne kolory. Tylko uwazałabym na biel, żeby nie zrobić sobie laboratorium. Ja myślę, że najlepiej połączyć biel z czymś :) albo beż :)
I zamiast wanny lepiej porządny brodzik z prysznicem - zawsze zajmuje on mniej przestrzeni :)