znienawidzone obowiązki domowe, czego nie lubicie robić w domu fot. Fotolia

Znienawidzone obowiązki domowe - TOP 5

Ty też tak masz? Głosuj!
Weronika Kwaśniak / 26.01.2015 07:00
znienawidzone obowiązki domowe, czego nie lubicie robić w domu fot. Fotolia

Nawet najbardziej wzorowa pani domu ma swoją osobistą czarną listę, na której znajdują się obowiązki, które przyprawiają ją o gęsią skórkę. Czy ty też nie lubisz mycia okien? A może nienawidzisz zmywania naczyń? Przybij piątkę! Zobacz nasz subiektywny ranking 5 najbardziej znienawidzonych obowiązków domowych, a potem podziel się swoją opinią!

Mycie podłóg

Czy istnieje osoba, którą odprężałaby ta żmudna czynność? Woda w wiaderku, która po chwili staje się brudna, denerwujący mop... Czyszczenie podłogi staje się jeszcze gorsze, gdy musimy ją froterować lub pastować na kolanach.
Perspektywa lśniącej powierzchni może być dużym plusem, ale zazwyczaj ta praca jest syzyfowa. Wystarczy deszczowy dzień i odrobina błota na podeszwach domowników, aby cały nasz wysiłek poszedł na marne.

Zmywanie naczyń

Nawet posiadaczki zmywarek mają pełne prawo nienawidzić tej czynności. To zmyślne urządzenie miewa przecież problemy z domyciem resztek, nie usunie też przypalonych kawałków z garnka.
Ręczne zmywanie naczyń jest jeszcze bardziej denerwujące. A dodatkowo tak źle działa na paznokcie i skórę dłoni!

Wycieranie kurzy

Zawsze mamy wrażenie, że roztocza są dosłownie wszędzie! Samo wycieranie kurzy z jednolitych powierzchni nie byłoby takie straszne. Niestety, najgorsze jest odkurzanie wszelkich bibelotów, książek, ram luster i obrazów, a także wielu innych trudno dostępnych zakamarków.

Mycie glazury, armatury i fug

Wymaga mnóstwo wysiłku i cierpliwości. A kiedy do łazienki wkradnie się grzyb (co przy dużej wilgotności powietrza wcale nie jest trudne), cała sprawa staje się jeszcze bardziej skomplikowana.
Usunięcie czarnych plamek z grzyba jest właściwie niemożliwe. Lepiej pogodzić się wtedy z koniecznością wymiany fug.

Mycie okien

Jeśli mieszkasz w kawalerce, prawdopodobnie nie przysparza ci ono zbyt wielu zmartwień. Kiedy jednak jesteś szczęśliwą posiadaczką piętrowego domu, sprawa mycia okien może niekiedy spędzać sen z powiek. Umycie ich w jeden dzień graniczy z cudem, a nie każda z nas może sobie pozwolić na wynajęcie pomocy.
Znienawidzone smugi i konieczność polerowania w nieskończoność - na samą myśl mamy dreszcze!

Zobacz też nasze porady związane z butami: