Wybieramy wielofunkcyjne sprzęty AGD

Jeśli gotowanie jest dla ciebie frajdą, ale brakuje ci na nie nieco czasu, warto rozejrzeć się za wielofunkcyjnymi urządzeniami, które z pewnością nieco przyśpieszą prace i zmniejszą zajmowaną przestrzeń na blacie. Są jednak pewne fakty o których warto wiedzieć, aby przesyt funkcji nie stał się powodem naszej irytacji i zbędnie wydanych pieniędzy.
/ 17.10.2013 08:13

Jeśli gotowanie jest dla ciebie frajdą, ale brakuje ci na nie nieco czasu, warto rozejrzeć się za wielofunkcyjnymi urządzeniami, które z pewnością nieco przyśpieszą prace i zmniejszą zajmowaną przestrzeń na blacie. Są jednak pewne fakty o których warto wiedzieć, aby przesyt funkcji nie stał się powodem naszej irytacji i zbędnie wydanych pieniędzy.

Wielofunkcyjne sprzęty AGD- czy to się opłaca?

Fot. Deposiphotos

Oszczędzamy blat

Każda pani domu wie jak cenna jest przestrzeń w kuchni. To ona wyznacza nam swobodę i szybkość przygotowywania codziennych posiłków. Aby zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających szefów kuchni, producenci wprowadzają na rynek coraz wymyślniejsze urządzenia. Ich zadaniem jest przyśpieszenie i ułatwienie pracy oraz minimalizacja zajmowanej kuchennej przestrzeni. Ułatwiają życie, łącząc w jednej obudowie kilka funkcji, kuszą wyjątkowym designem i często zaskakują... ceną.

Kuchenna rewolucja

Oto one: miksery, tostery, piekarniki, kawiarki. To urządzenia, które przeprowadzają prawdziwą kuchenną rewolucje. Coraz liczniejsze funkcje, możemy znaleźć już w jednym urządzeniu. Jeszcze do niedawna, w sklepach znajdowały się tylko wielofunkcyjne miksery, które potrafiły  siekać, miksować, mieszać, ciąć, mleć i ścierać na proszek.

Dziś wśród najbardziej luksusowych modeli znajdziemy również takie, które przy minimalnych, dodatkowych akcesoriach zaskakująco szybko i bez problemu wyrobią drożdzowe ciasto, przygotują ulubiony likier, czy ugotują warzywa na parze. Ich niezwykła funkcjonalność pozwala na osiągnięcie doskonałych rezultatów nawet tym, którzy stawiają pierwsze kroki w świecie smaków. Niestety, modele te są zwykle najdroższe, a ich cena może dochodzić nawet to 3 tysięcy. W przypadku takich sprzętów, warto zadbać o gwarancję, a jeśli istnieje taka możliwość o jej przedłużenie.

Dla każdego coś pysznego

Wśród urządzeń dostępnych praktycznie na każdą kieszeń, znajdziemy niezwykle popularne tostery z wymiennymi wkładkami, zastępującymi toster, opiekacz, grill, gofrownice, a nawet te, posiadające wgłębienia na podgrzanie kiełbasek. Faktycznie, dla wielodzietnej rodziny, jedno urządzenie, które zaspokoi potrzeby wszystkich członków, może okazać się istnym strzałem w dziesiątkę.

Kupujemy wielufunkcyjne sprzęty- na co zwrócić uwagę?

Wybór takiego sprzętu nie jest w rzeczywistości taki prosty. Warto pamiętać, że cena idzie za jakością. Jednak, rzeczą o której warto pamiętać przy wyborze wielofunkcyjnych urządzeń powinna być jakość. To właśnie ona zadecyduje o tym na jak długo i jak efektywnie będzie służyć nam sprzęt. Decydując się toster z "niższej półki", obejmujący np. kilka płytek do różnych przepisów, może być inwestycją, która na dłuższą metę, będzie jedynie stratą pieniędzy. Producent, tworząc tani produkt, który ma za zadanie, zastąpić kilka różnych sprzętów, musi trafić do każdego odbiorcy, dlatego, tnąc koszty, obniża jakość produkcji. Co w efekcie przekłada się na małą wydajność i słabą jakość. Dlatego korzystniej jest wybierać te ze sprawdzoną marką.

To bardzo ważne, aby decydując się na takie multi-funkcyjne urządzenia zwrócić uwagę na jego parametry oraz solidność wykonania. Im więcej w urządzeniu jest dodatków, tym większe szanse, że sprzęt się szybciej zużyje lub poszczególne jego części odmówią nam posłuszeństwa.

Absurdalne 5  w 1 czyli zaskakujący kombajn śniadaniowy

Jednak pomysłowość producentów nie zna granic. Choć te małe sprzęty, jak mało gdzie, w kuchni odnajdują się rewelacyjnie, tak przesadna mnogość funkcji może zwykłego zjadacza chleba nieco odstraszać. Szczególnie, że na rynku pojawiają się coraz to nowsze wynalazki, które zaskakują chyba nawet samych twórców, a co dopiero mówić o kupujących.

Cóż można powiedzieć o maszynerii, w której usmażysz jajka, zaparzysz kawę, podgrzejesz tosty, a nawet przygotujesz warzywa na parze w kilka chwil? Cudo, ale tylko dla tych, którym nie przeszkadza jego gabarytowość (gdzieś musi to wszystko pomieścić) i niestety jego zawodność. Im więcej funkcji tym większa szansa, na krótkoterminową funkcjonalność sprzętu.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/21.10.2016 10:20
Uwielbiam sprzety kuchenne! To ja dowodze w kuchni wiec musza miec jak najlepsze funkcje i do tego fajnie sie prezentowac. Takie wlasnie mam z morphy richards, totalnie zawladnely moja kuchnia :D